A+ A A-

 

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Üst Kurul Delegesi ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Ferat Yüksel, yerel seçimler öncesinde Kuzyaka Mahallesi’nde başlatılan yol genişletme çalışmalarının yarıda bırakıldığını belirterek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve ekibinin ‘yorgun’ olduğunu iddia etti.

04072019yukseldengurunemektup.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Üst Kurul Delegesi Ferat Yüksel, yaptığı ‘Osman Gürün’e açık mektup’ başlıklı açıklamada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü sert sözlerle eleştirdi. Açıklamasına; “Bu mektup hiçbir ideolojik ve siyasi nedenle yazılmamıştır.” diyerek başlayan Yüksel, “Derdim Muğla’nın hak ettiği hizmeti almasıdır. Sayın Osman Gürün Bey; siyasal nezaketiniz, iletişime açık oluşunuz takdire şayan. Ancak başarılı olmak ve Muğla’ya hizmet etmek için bunlar yetmiyor.” dedi.
Bir belediye başkanın karnesinin sandık sonuçları olduğunu belirten Yüksel, 31 Mart seçimlerinin Türkiye’de kazananının CHP olduğunu, kaybedenin ise Osman Gürün olduğunu söyleyerek 2014 ve 2019 seçimleri arasındaki oy farklılığını paylaştı.
Bir belediye başkanının siyasi başarısının hizmetleri ile başka partili seçmenin oylarını kendi partisine taşımakla ölçüldüğünün altını çizen Yüksel, “Muğlalı seçmen hatta CHP seçmeni Osman Gürün’ü hizmetsizlik nedeniyle sandıkta cezalandırmıştır. Osman Başkan seçimi ülkedeki siyasi kutuplaşma nedeniyle CHP’nin sadık seçmenin kerhen verdiği oylarla kazanmıştır. Sayın Başkan; Şapkanızı önünüze koyup düşüneceğinizi ve bu seçim sonuçlarından büyük dersler çıkaracağınızı ümit etmiştim. Ama maalesef 3 ay geçti aynı metal yorgunluğu ve heyecansızlık devam ediyor. Siz yorgunsunuz, ekibiniz daha yorgun.” şeklinde konuştu.
Bu kanıya varmasının esas nedenini açıklayan Yüksel, “Ben Milas’ın Kuzyaka köyündenim. Orada doğdum nasip olursa da orada ölmek istiyorum. Kendimi bildim bileli kullandığımız dar ve virajlı yollarda tek değişen sadece yamalar oldu bugüne kadar. 31 Mart seçimleri öncesi baktım Gökçeler’den bizim köye kadar yol boyu ağaçları kesiyorlar. Sordum kesim yapan ekibe, ‘bu kadar genç ve güzel çamları neden kesiyorsunuz’ diye. Büyükşehir yolu genişletecek dediler. İnanamadım, hadi inşallah dedim. Seçime 1 ay kala baktım Muğla Büyükşehir Belediyesi 1 dozer birkaç kamyonla yol genişleme çalışmasına başlamış. Kocaman tabelalarla da seçmene mesaj veriyordu. “Muğla Büyükşehir çalışıyor”. Seçim bitimine kadar 1 dozer, 2 kamyon 500 metre kadar yol genişletti. Seçim bitti o dozer ve kamyonlar gitti gidiş o gidiş. Üstüne genişletilen 500 metre yol aylardır asfaltlanmadı bile. Sayın Başkanım; yolu genişletmeyecektiniz, buna bütçeniz yoktu, binlerce güzelim ağacımızı neden kestiniz? Ben bu süreçten haberdar olmadığınızı, naif kişiliğinizle sırf seçim için binlerce ağacın erken kesilmesine izin vermeyeceğinizden eminim.” dedi.
Yüksel sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Osman Gürün Başkan, 20 yıldır Belediye Başkanısınız. 5. kez seçildiniz. 71 yaşındasınız. Gelin hiç olmazsa bu dönem Muğla’ya hak ettiği hizmeti kazandırın. Ekibinizden sürekli mazeret üreten, üstüne ölü toprağı serilmiş, heyecanını yitirmiş olanları ayıklayarak yeni bir dönem başlatın. Yeni Büyükşehir yasası ile genişleyen sınırlar, çok geniş ve dağınık sorumluluk sahası, kaynak yetersizliği, muhalefet belediyesi olmanızın size getirdiği dezavantajlarla hizmet üretmenizin ne kadar zor olduğunu biliyorum. 5 yıl boyunca 84 mülkiye başmüfettişi tarafından denetlenmiş bir muhalefet Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey bürokratlık yaptım. Samimiyetimle ifade ediyorum ki bu mazeretlerin arkasına sığınamazsınız. Muğlalılarla el ele vererek önümüzdeki 57 ayda Muğla’ya hizmet edebilirsiniz. Muğla’nın potansiyeli ve kaynakları buna yeter.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin