A+ A A-

 

Liselere Geçiş Sınavında (LGS) 500 tam puan alarak dereceye giren öğrenciler Kaymakam Arslan’ı ziyaret etti.

Untitled-1.jpg
Haber: Elif Bakıcı

Ziyarete İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, Özel Milas Özge Koleji Ortaokulu öğrencisi Mert Cafer Güldürüm, Özel İMİ Koleji Ortaokulu öğrencisi Şeyhmus Evren Alhas, aileleri ve okul temsilcileri katıldı. LGS sınavında almış oldukları başarılı sonuç için öğrencileri kutlayan Kaymakam Arslan öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu.
Kaymakam Arslan öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerinden başarıya ulaştıkları süreç hakkında bilgi aldı. Ziyaret sonrasında öğrencilere hediye takdim eden Kaymakam Arslan “Bu başarıda emeği olan okullarımızı, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Öte yandan Muğla Milli Eğitim İl Müdürlüğü bünyesinde de ödül töreni gerçekleştirildi. Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) 500 tam puan alarak dereceye giren 6 öğrenci ile sınavda tek yanlış/boş yapan 29 öğrenciye teşekkür belgeleri ve hediyeleri verildi. Gazi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene İl Müdürü Pervin Töre, Bakanlık Maarif Müfettişleri Başkanı Coşkun Davut Şenel, MSKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Bilal Duman, Dekan Yardımcısı Özgür Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Tören saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından yapılan sinevizyon gösterisiyle başladı ve protokol konuşmalarıyla devam etti. Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmen ve öğrencileri törende müzik dinletisi sundular. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı konuşmada, "Muğla'da büyüyenlerden kendimi daha fazla Muğlalı olarak görüyorum. 150 bin öğrencimin yüzüne baktığım zaman kendi çocuğumu görüyorum. Bu felsefe ve düşünceyle memleket sevdalısı olarak yürüdüğümüz bu yolda çalışmalarımızı başlattık. Her başarı bir hayalle başlar ve hiç kimse tek başına başarılı olamaz. Bugün bir başarıdan söz ediyorsak, bu başarının sahibi bugün salonumuzu onurlandıran sevgili öğrencilerimdir. Sevgili öğrencilerimi bir öğretmenleri olarak yürekten kutluyorum. Onlara bu başarılarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi. İlk olarak tam puan alarak Türkiye Şampiyonu olan 6 öğrencimize belgeleri İl Müdürü Pervin Töre tarafından verildi. Daha sonra tek yanlış yapan 29 öğrenciye belgeleri MSKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Bilal Duman tarafından verildi. Muğla'nın LGS sınavında Türkiye birincisi olmasında büyük emeği olan Ölçme ve Değerlendirme Merkezinde soru hazırlama komisyonunda görev yapan öğretmenlere Bakanlık Maarif Müfettişleri Başkanı Coşkun Davut Şenel tarafından belgeleri verildi. Belge ve hediyelerin verilmesinin ardından yapılan toplu fotoğraf çekimiyle tören sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin