A+ A A-

 

Ege Bölgesi’nin en büyük deve güreşlerinden biri olan Milas Deve Güreşleri, bu yıl Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat himayesinde, Milas Devecilik Kültürü ve Deve Güreşlerini Yaşatma Derneği'nin organizasyonuyla 13’üncü kez gerçekleştirilecek.

19072019gures.jpg
Haber: Bülent Akman

9 Şubat Pazar günü, Milas Arena'da yapılacak güreşlere; Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden birçok şampiyon devenin katılması bekleniyor.
Bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek “Büyük Milas Deve Güreşleri” öncesi Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret eden Milas Devecilik Kültürü ve Deve Güreşlerini Yaşatma Derneği Başkanı Çağrı Uzun, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Oduncuoğlu, Emin Özen ve Cüneyt Kalaycı gerçekleştirilecek olan deve güreşi hakkında bilgi aktardı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tokat; “Deve güreşleri bizleri bir araya getiren, bizi bir arada tutan harç görevi gören etkinliklerimizden biri. Milas, deve güreşlerinin merkezi ve başkenti haline geldi. Her yıl şubat ayında Milas merkezde yapılan deve güreşi etkinlikleri yoğun ilgi görüyor. Başta Milas Devecilik Kültürü ve Deve Güreşlerini Yaşatma Derneğimiz olmak üzere güreşleri organize eden herkese teşekkür ediyor, bu büyük organizasyona tüm deve güreşi severleri davet ediyorum” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin