A+ A A-

 

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince trafik denetimi yapıldı. Denetimler kapsamında trafik kurallarına uymayan araç sürücülerine ceza yağdı.

18072019ceza.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Milas’ın Menteş Kavşağı’nda ve Milas-Bodrum Karayolu’nda trafik denetimi gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında çok sayıda sürücüye para cezası kesildi.
Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri ilk olarak, 23 Nisan Bulvarı’nın Menteş Kavşağı’nda trafik denetimi gerçekleştirdi.. Menteş Kavşağı’nda yer alan trafik ışıklarında sivil trafik polisi ve Kent Güvenliği Yönetim Sistemi(KGYS) tarafından izlenen araç sürücüleri, kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri kullanmamak, araç kullanırken telefonla konuşmak, diğer sürücüleri tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanmak gibi suçlardan sürücüleri tespit etti.
Kural ihlali yapan sürücüler polis ekiplerince uygulama noktasında durdurulduktan sonra cezai işlem uygulandı. Denetleme sırasında motosiklet sürücülerinin de kask kullanıp kullanmadığı kontrol edildi.
Ekipler gece saatlerinde ise, Milas – Bodrum Karayolu güzergahında yol denetimleri gerçekleştirdi. Yapılan denetlemelerde sürücülere alkol taraması, araç sürücülerinin direksiyon başındayken cep telefonu kullanıp kullanmadığı, yaya öncelikli güzergahlarda kural ihlali yapıp yapmadığı ve emniyet kemerinin kullanılıp kullanılmadığı kontrol edildi.
Denetleme kapsamında; 143 araç sürücüsüne toplam 53 bin 410 lira para cezası kesilirken, 9 sürücünün sürücü belgesine el konuldu. 2 araç ise trafikten men edildi.
Vatandaşların can ve mal güvenliği ile huzurunu tehdit eden araç sürücülerine yönelik denetimlerin kararlılıkla sürdürüleceği bildirildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin