A+ A A-

 

Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği, Milas-Bodrum Karayolu’nun Koru Mahallesi’nde drone destekli kırmızı ışık denetlemesi gerçekleştirdi.

19072019denetim_76f83.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, ışık ihlali nedeniyle sık sık kazaların yaşandığı Koru Mahallesi trafik ışıklarında drone destekli denetleme yaptı. 17.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen denetim kapsamında trafik kurallarını ihlal ederek vatandaşların can ve mal güvenliklerini tehdit eden sürücülere cezai işlem uygulandı.

Koru Mahallesi’nde gerçekleştirilen denetimlerde 11 sürücüye kırmızı ışık ihlalinden ceza kesildi.

BİR DAKİKA ERKEN GİTMEK İÇİN…

Öte yandan araç sürücüleri, gidecekleri yere birkaç dakika daha erken gidebilmek için hem kendi canlarını hem de vatandaşların can ve mal güvenliğini riske atıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü istatistiklerine göre 2019 yılının ilk yarısında Muğla’da 3 bin 635 kaza meydana geldi. Kazalardan 2 bin 094’ü yaralama ve ölümle sonuçlanırken bin 541’i maddi hasarla atlatıldı. Kazalar sonucu 26 kişi öldü, 3 bin 177 kişi yaralandı.

Türkiye genelinde ise yaşanan 80 bin 671 yaralamalı trafik kazasının 2 bin 40’ı ‘Kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak’ suçundan kaynaklandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin