A+ A A-

 

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Üst Kurul Delegesi ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Ferat Yüksel’in 5 Temmuz’da Gökçeler-Kuzyaka arasındaki yol nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü sert sözlerle eleştirmesi üzerine, yoldaki asfaltlama çalışmaları tamamlandı.

20072019feratyuksel.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Gökçeler - Kuzyaka Mahalleri arasındaki yolu da asfaltlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte il genelinde yol çalışmalarını hızlandıran Muğla Büyükşehir Belediyesi, güvenli ve modern yollar kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Milas’ın Gökçeler - Kuzkaya mahalleleri bağlantı yolu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından asfaltlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

5 Temmuz tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Üst Kurul Delegesi ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Ferat Yüksel, yerel seçimler öncesinde Kuzyaka Mahallesi’nde başlatılan yol genişletme çalışmalarının yarıda bırakıldığını belirterek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve ekibinin ‘yorgun’ olduğunu iddia etmişti.

Bu kanıya varmasının esas nedenini 5 Temmuz’da açıklayan Yüksel, “Ben Milas’ın Kuzyaka köyündenim. Orada doğdum nasip olursa da orada ölmek istiyorum. Kendimi bildim bileli kullandığımız dar ve virajlı yollarda tek değişen sadece yamalar oldu bugüne kadar. 31 Mart seçimleri öncesi baktım Gökçeler’den bizim köye kadar yol boyu ağaçları kesiyorlar. Sordum kesim yapan ekibe, ‘bu kadar genç ve güzel çamları neden kesiyorsunuz’ diye. Büyükşehir yolu genişletecek dediler. İnanamadım, hadi inşallah dedim. Seçime 1 ay kala baktım Muğla Büyükşehir Belediyesi 1 dozer birkaç kamyonla yol genişleme çalışmasına başlamış. Kocaman tabelalarla da seçmene mesaj veriyordu. “Muğla Büyükşehir çalışıyor”. Seçim bitimine kadar 1 dozer, 2 kamyon 500 metre kadar yol genişletti. Seçim bitti o dozer ve kamyonlar gitti gidiş o gidiş. Üstüne genişletilen 500 metre yol aylardır asfaltlanmadı bile. Sayın Başkanım; yolu genişletmeyecektiniz, buna bütçeniz yoktu, binlerce güzelim ağacımızı neden kestiniz? Ben bu süreçten haberdar olmadığınızı, naif kişiliğinizle sırf seçim için binlerce ağacın erken kesilmesine izin vermeyeceğinizden eminim.” demişti.

Dün ise Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “İl genelinde olduğu gibi Milas ilçemizde de sorumluluk alanlarımızdaki yollarda çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi ekiplerimizin çalışmaları sonucunda Gökçeler - Kuzyaka Mahalleleri arasındaki bağlantı yolu başarılı bir şekilde yenilendi ve asfaltlandı. Çalışmamız sonucu vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde ulaşımı sağlamış olduk. İlçemiz için yapılması gereken hizmetleri planladığımız bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz” denildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin