A+ A A-

 

12 Eylül 1980 Darbesi’nin ardından Milas Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa Yalçın, hayatını kaybetti.

20072019cenaze_11b5a.gif

Haber: Elif Bakıcı

Milas’ın eski belediye başkanlarından ve birçok ilde vali yardımcısı olarak da görev yapan Mustafa Yalçın hayatını kaybetti. 1928 yılında Milas’ta dünyaya gelen Yalçın, eğitim hayatını Sosyal Bilimler Fakültesi mezunu olarak tamamladı. Yurdun çeşitli vilayetlerinde kaymakamlık görevi yapan Yalçın son olarak Gaziantep Vali Yardımcılığı yaptı. Daha sonra emekli olan Mustafa Yalçın, 1981 yılında Milas’a hizmet edebilecek tecrübeli idari amir arayışındaki askeri yönetimce Milas Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

91 yaşındaki Mustafa Yalçın, yaşlılığın etkisiyle gribe bağlı enfeksiyon nedeniyle geçtiğimiz Cuma günü hayatını kaybetti.

Başkan Yalçın’ın için Cumartesi günü öğle namazına müteakiben Ağa Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Yalçın’ın cenazesine; CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, belediye meclis üyelerinin yanı sıra aile yakınları ve muhtarlar katıldı. 91 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu hayata veda eden Yalçın, kılınan cenaze namazının ardından Milas Şehir Mezarlığı’na defnedildi.

 

Milasmedya ailesi olarak; eski Milas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a Allah’tan rahmet; acılı ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin