A+ A A-

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Milas’ta görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tokat, belediye çalışanların biriken maaşlarının ödendiğini söyledi.

30072019belediye_d4082.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile başkan yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu ve Mehmet Çayırlı, 24 Temmuz’da kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Menteş Mahallesi’nde düzenlenen yemekte konuşan Tokat, “24 Temmuz, önemli bir gün. Sansürün kaldırılması, düşünce ve yayma özgürlüğü, basın ve halkın bilgi edinme özgürlüğü çerçevesinde tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi. Sizleri böylesine zor bir görevi büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.
Duygu ve düşüncelerin paylaşılmasının ardından Başkan Tokat, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir sosyal medya grubundan paylaşılan ‘Çalışanlara ayın 10’una kadar maaşlarının hepsi yatacakmış ama benden hizmet beklemeyin demiş’ iddiasına ilişkin açıklama yapan Tokat, belediye personelinin tüm gecikmiş maaşlarının ödendiğini belirterek “Milas merkez ve kırsal mahalleler hizmeti bizimle gördüler. Yaklaşık 20 yıllık iktidarın bir tane çivi çakmışlığı yok. Bu tür ithamlarla karşı karşıya kalmak bizi çok üzüyor. Ama tabi ki elimizden geldiğince hizmetleri yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ama bir ihale süreci vardır, bütçeleri ayarlama süreci vardır, ona göre yapılacaktır. Bizim hizmet yapmamızı sorgulama hakkı görmüyorum… Yaklaşık 20 yıla yaklaşan bir iktidar var ve köyler bana 5 yıldan bu yana bağlı. 20 yıldan bu yana o köylere hizmet götürülmemesinin sorumlusu ben değilim. Ama son 5 yıl nedeniyle faturası bana kesiliyor. O devlet, benden daha güçlü. Beni sorguluyor, onu sorgulamıyor.” dedi.
Tokat sözlerine, “Bugün çocuk parkı olmayan kırsal mahalle yok. Bugün camisine, okuluna, sağlık ocağına müdahale etmediğimiz mahalle sayısı çok az. Düğün salonu yaptığımız köyler var.” diyerek devam etti.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, daha sonra Afyon’da gerçekleşen CHP’li belediye başkanları çalıştayı hakkındaki bir soruyu yanıtladı. 30 yıldır siyasetin içerisinde olduğunu ve ilk kez tüm başkanların içine sine sine yürüttüğü bir çalıştay olduğunu belirten Başkan Tokat, “Kurullar çok bilimsel ve çok vurucuydu bizim için. Alışagelmiş siyaset tarzımızın dışında farklı tablolar, farklı söylemler oluştu. Atölye çalışmaları yapıldı. Çalışmalar devam edecek.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin