A+ A A-

 

Milas’ın Kurudere ve Yoğunoluk mahallelerinde iki farklı olayda kumruların elektrik tellerine çarpması sonucu yangın çıktı. Elektrik çarpması sonucu kumrular da telef oldu.

05082019kumru_9b773.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas’ın Kurudere ve Yoğunoluk mahallelerinde kumruların elektrik tellerine çarpması sonucunda küçük ölçekli yangın çıktı.
Kurudere Mahallesi’nde cumartesi günü meydana gelen olayda 2 adet kumru, elektrik teline çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen kıvılcımlar piyasa değeri 35 bin lirayı bulan samanlara düşünce, saniyeler içinde yangın başladı. Yangın çıktığını gören vatandaşlar, durumu Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliğine bildirdi. Hızla olay yerine gelen itfaiye ve orman ekipleri, yangını söndürdü. Yangında 2 kumru da telef oldu.
Bir başka olay ise Yoğunoluk Mahallesi’nde yaşandı. 57 yaşındaki Ali Duman, ağaçlarına armut aşısı yapmak için tarlasında bulunuyordu. Aniden bir ses ile irkilen Duman, hemen ilerisindeki elektrik tellerinden bir kumrunun, direkten de kıvılcımların yere düştüğünü gördü. Olayın şokuyla panikleyen Duman, yaklaşık 1 metrelik alanda yayılan ateşi ayakkabısı ile söndürdü. Bu sırada Duman’ın ayağı küçük ölçekte yandı. Söz konusu olayın birkaç dakika sonra olması halinde tüm tarlaların ve ağaçların kül olacağını belirten Duman, “Tesadüfen tarlaya gittim. Tarlanın içinden de yüksek gerilim hattı geçiyor. Tam orda iken bir patlama oldu. Ardından yangın. Söndürdük ama ayaklarım yandı. Orda olmam büyük şans, hepimize çok geçmiş olsun.” dedi.
Öte yandan mahalledeki elektrik tellerinden dolayı daha önce birçok sorun yaşandığını belirten vatandaşlar, bu tellerin can ve mal güvenliğini doğrudan tehdit ettiğini söyledi. Gerilim hatlarının gerekli standartları taşımadığını belirten mahalleli, konuyla ilgili Milas Kaymakamı Eren Arslan’a sözlü ve dilekçeli başvuru yaptıklarını, çözüm beklediklerini ifade etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin