A+ A A-

 

Milas-Yatağan Karayolu’nun Tuzabat Mahallesi yakınlarında ve Mumcular Mahallesi’nde orman yangınları çıktı. Yangınlara ekiplerinin müdahalesi sürüyor. Her iki yangına 11 helikopter, 35 arazöz, 18 su tankeri, 9 dozer, 250 yangın söndürme işçisi ve 30 teknik elemanla müdahale ediliyor.

08082019cigerlerimiz.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol
Milas-Yatağan Karayolu’nun Tuzabat Mahallesi yakınlarındaki kızılçam ormanlarında yangın çıktı. Ormanın içerisinden dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. Olay yerine çok sayıda yangın söndürme personeli ile helikopterler sevk edildi. Engebeli bir arazide başlayan yangın bölgesine güçlükle ulaşıldı. Milas Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin yangın bölgesine ulaşması ve helikopterlerin hızlı müdahalesiyle, yangın kısa sürede kontrol altına alındı.
MUMCULAR’DA KRİTİK YANGIN
Milas’taki orman yangını daha sönmeden Mumcular - Bayır Mahalleleri arasında orman yangını başladı.
Bodrum’un Mumcular Mahallesi ve Bayır Küme Evleri arasındaki Kanal Yolu bölgesinde yangın başladı. Mumcular’ın doğu istikametinde bulunan ormanlık alanda başlayan yangına Milas Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi sürüyor. İhbar üzerine yangın bölgesine çok sayıda ekip sevk edildi. Yangına ilk anda 2 helikopter havadan, 10 arazöz karadan müdahale etti. Yangın bölgesine hava ve kara desteği için Nazilli ve İzmir’den 2 helikopter, çok sayıda da arazöz ve iş makinesi sevk edildi.
TUZABAT YENİDEN ALEVLENDİ
Sabah saatlerinde başlayan ve kısa sürede kontrol altına alınan Tuzabat Mahallesi’ndeki yangın bölgesinden ne yazık ki akşam saatlerine doğru üzücü haber geldi. Bölgedeki yangın yeniden alevlenerek yayılmaya başladı.
Ekiplerin büyük bir bölümünün Mumcular bölgesinde olmasından dolayı kısa sürede büyüyen yangına daha sonra yakın bölgelerden gelen ekiplerle havadan ve karadan müdahale edilmeye çalışıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin