A+ A A-

 

Milas’ın Şevketiye Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Kemerler Mevkisi’nde DSİ tarafından kurulan tarımsal sulama pompalarındaki sayaçlar, kimliği belirsiz kişilerce kırıldı.

08082019dsi_26252.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas’ın Kemerler Mevkisi’nde Devlet Su İşleri’nin Menteşe Havzası Sulama Birliği’ne ait tarımsal sulama pompasındaki sayaçlara, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zarar verildi. Öğlen saatlerinde tarlasını sulamak için pompanın yanına gelen vatandaşlar, 4 adet sayacın taşla parçalandığını gördü. Vatandaşlar durumu Menteşe Havzası Sulama Birliği yetkililerine bildirirken, polis ekipleri de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Milas genelinde 400’e yakın pompa bulunduğu ve sadece birinin parçalandığı, sayaçların koruma kapaklarının yaz aylarında yoğun kullanım nedeniyle kilitlenmediği öğrenildi. Polis ekiplerinin soruşturması sürüyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin