A+ A A-

 

Milas’ın Menteş Mahallesi’nde cep telefonu kamerasına yansıyan görüntü, ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. 06 GFB 68 plakalı otomobilin sürücüsü, köpeğe ip bağladı, işkence etti.

08092019aciklama_6f9f3.gif
Haber Merkezi
Menteş Mahallesi’nde kameralara yansıyan görüntü, hayvanlara yöneltilen işkencelerin son örneği oldu. Milas şehir merkezinden Menteş Mahallesi istikametinde ilerleyen 06 GFB 68 plakalı otomobilin sürücüsü, bir köpeğe ip bağlayarak köpeği yürümeye mahkum etti. Araç sürücüsü; bir elinde köpeğin ipini tuttu, diğer eliyle aracını kullandı. Ani hareketler yaparak iple köpeğin boynunu yaralayan sürücüyü, aynı şeritte ilerleyen başka bir aracın sürücüsü fark etti. Telefonuyla hemen video çekmeye başlayan Tahir Sarsan, ortaya çıkan 10 saniyelik görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşarak yetkililerden ve hayvan severlerden destek istedi. Duruma tepki gösteren hayvan sever Melisa Çakır, olayı başka bir arkadaşının kaydettiğini belirterek, “Arkadaşım iş kıyafetleri üstünde olduğu için adama soruyor. Adamın tepkisi ‘zaten şuradan geldik’ olmuş. Gerekli tüm işlemlerin başlatılması için yetkililere ve kamuoyuna sesleniyoruz. Lütfen sesimize kulak olun. Hayvan zulmüne hepimiz dur demeliyiz.” dedi.
Gündeme gelen görüntüler, kamuoyunda tepki topladı. Görüntülerin ardından konuyu gündeme getiren gunaydinmilas.com’a konuşan Nurettin Güçlü, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Menteş Mahallesi’nde işletmecilik yapan Güçlü, köpeğinin kaybolduğunu söyledi. Daha sonra arabasıyla köpeği aramaya çıkan Güçlü, bir süre sonra köpeğini bulduğunu ifade etti. Uzun uğraşlara rağmen köpeğin arabasına girmek istemediğini belirten Güçlü, köpeğini çok sevdiğini ve bu yüzden mecburen arabasında bulunan ipi bağladığını söyledi.
Güçlü, “Köpek kaçmıştı. Buldum, arabaya sokamadım. Köpeği götüremedim. Baktım kaçacak. Tekrar kaçarsa bulamam diye, arabamdaki ipi kullandım. 1. vites, yürüme hızında gidiyordum. 2 yerde dinlendirdim. Varır varmaz mamasını suyunu verdim. Yıkadım.” dedi.
Aracı yürüme hızında kullandığını belirten Güçlü “Bazen kenara çekiliyorum. Bir de birazcık hız yapıyorum ki, önüme geçmesin. Önüme geçerse vurmak zorunda kalacağım. Yanımda yürüsün istiyorum.” ifadelerini kullandı.
Arabasını birinci viteste kullandığının yeniden altını çizen Güçlü, Arabam birinci vitesteydi. Köpeğimi sevmesem, değer vermesem yanımda götürmem. Can taşıyor diye seviyorum. Çok sinirliyim. Başka çekeceğiniz konu mu yok. Beni karşımdan gelen tüm arabalar gördüler. Kıymet vererek, değer vererek götürdüm. Bu çok ayıp, bilmeden, görmeden yargılamak çok kötüdür. Hayvanseverler, bizim kadar hayvanı sevemez. Onlar meşhur olmak için, ses getirmek için yapıyorlar ama bizimki Allah rızası için, can taşıyor diye ben seviyorum.” şeklinde konuştu.
Güçlü görüşmenin sonunda, “Sevdiğim için besliyorum, yoksa barınağa götürür veririm. İşletmemin önünde bakılıyor köpeğim. Mamasıyla veterineriyle aşılarıyla her şeyiyle kendilerinden bakımlı yemin ederim. Buyursunlar, gelsinler kendilerinden bakımlı olduğunu ispat edeyim. Bizi herkes bilir, köpeğime nasıl baktığıma tüm müşterilerim bilir. Menteş yolundaki yürüme yolunda geziyoruz. Herkes görür bunu.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin