A+ A A-

 

Milas’ın Çamköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, istimlak iddialarına karşın Milas-Ören Karayolu’na tepkilerini içeren pankartlar astı. Vatandaşlar, tepkilerini her fırsatta dile getireceklerini ifade etti.

16082019camkoytepkili.jpg
Haber: Elif Bakıcı

Milas’ın Çamköy Mahallesi, çevresindeki mahalleler gibi istimlak tehdidiyle karşı karşıya. Bu nedenle vatandaşlar, evlerini ve köylerini terk etmeyeceklerini her fırsatta dile getiriyor. Çamköylüler son olarak Milas-Ören Karayolu’na istimlak istemediklerini belirten pankartlar astı. Pankartlarda, ‘Köyümüzde istimlak istemiyoruz’, ‘Ağaçlarımızı kestirmeyeceğiz’, ‘Köyüme dokunma’, ‘Geleceğimizi karartmayın’ şeklinde ifadeler yer aldı.
Öte yandan bölgedeki kömür çıkarma çalışmaları nedeniyle birçok mahalle haritadan silindi. İstimlak çalışmaları kapsamında İkizköy’ün bir kısmı yok oldu, diğer kısmında ise kamulaştırma çalışmaları sürüyor. Çamköylüler, sıradaki hedefin kendileri olduğunu bildikleri için mücadeleye şimdiden başlamış durumda.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin