A+ A A-

 

Milas’a bağlı Savran Mahallesi’nde sazlık alanda yangın çıktı. Çevresinde çok sayıda balık çiftliğinin bulunduğu sazlığa İtfaiye ve Orman Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.

19082019koru2_0f566.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas’a bağlı Savran Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde çıkan yangın kontrol altına alındı. Öğle saatlerinde yangını gören vatandaşların ihbarıyla olay yerine çok sayıda Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliği ekibi ile bölgedeki yangınlara müdahale etmek için Milas’ta bulunan Çorum Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazöz sevk edildi. Ekipler, yangının büyümemesi için seferber olsa da müdahale güçlükle yapılabildi.
Bölgede toprak havuz işletmeciliği yapan Cafer Yukarıca, yangının domuzları kaçırmak için bilinçli çıkarıldığını söyledi. Yukarıca, kasten çıkarılan yangınlar sonucu çok sayıda canlının sazlık alan içerisinde telef olduğunu ifade ederek toplumda bilinç oluşturulması gerektiğini belirtti.
Bölgede yılda en az 2-3 yangının çıktığı, bunların çoğunluğunun kasten çıkarıldığı öğrenildi.
Ekiplerin müdahalede zorlandığı yangın sonrasında ortaya çıkan görüntüler yürekleri sızlattı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin