A+ A A-

 

Milaslıların korkulu rüyası yangınlar dün de etkili oldu. Onlarca hektarlık arazinin yandığı Akgedik yangını sona erdi ancak dün geceden itibaren çok sayıda yangın yaşandı.

21082019milasıngundemi.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Onbinlerce Milaslının korkulu rüyası yangınlar bu kez şehir merkezinde etkili oldu. Şehir merkezinde dün akşamdan bu yana en az 4 yangın meydana geldi. Akgedik’te yaşanan yangın söndü ancak ihmalden kaynaklı küçük yangınlar vatandaşların endişesine neden oluyor. Öte yandan Milas’ta son günlerde çıkan yangınların büyük bir çoğunluğunun ihmalden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Yetkililer, kurak yaz aylarında olası bir felaketin yaşanmaması adına vatandaşlardan dikkatli olmasını rica ediyor. İtfaiye ekipleri de vatandaşların can ve mal güvenliği için yangınlara 7 gün 24 saat hazır bir durumda bulunuyor, büyük bir felaket yaşanmaması için yoğun çaba gösteriyor.
ARAÇTAN ÇIKAN DUMAN PANİK YARATTI
İstanbul’dan Milas’a bağlı Kıyıkışlacık Mahallesi’ne tatil yapmak için yola çıkan ailenin aracından, Avşar ile Kıyıkışlacık mahalleleri arasındaki yolda bir anda dumanlar yükseldi. Çocuğun da bulunduğu aracı hemen kenara çeken araç sürücüsü, ailesini güvene aldıktan sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. Hızla olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliğine bağlı ilk müdahale aracı, aracı yanmaktan son anda kurtardı. Araçta maddi hasar oluştu.
SİGARA İZMARİTİ EVLERİ YAKIYORDU
Milas’ın Hacıilyas Mahallesi Sarıoğlu Caddesi’nde boş arazide çıkan yangın mahalleliyi korkuttu. Sigara izmaritinden kaynaklı çıktığı tahmin edilen yangını gören mahalleli, duırumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını büyümeden kontrol altına aldı.
TANDIRDAN ÇIKAN YANGIN MAHALLELİYİ KORKUTTU
Milas’ın Gümüşlük Mahallesi 7. Çaltılık Caddesi’nde bir evin avlusunda yakılan tandır, içerisinden çıkan kıvılcımların kuru otlara sıçraması nedeniyle yangına sebep oldu.
Tandır ateşinden sıçrayan kıvılcımlar nedeniyle evin avlusunda bulunan kuru odun ve ağaç dalları alev alev yandı. Ortaya çıkan duman nedeniyle ailedeki küçük çocuklar evde mahsur kaldı. Endişeli aile, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdikten sonra olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliği ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
AHIR ALEV ALEV YANDI
Milas’ın 3. Aydınlıkevler Caddesi’nde meydana gelen yangında ahşap yapı alev alev yandı. Yangında ortaya çıkan duman, Milas’ın üzerini kararttı.
Yangını gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdikten sonra ahırın kapısını kırarak koyunları çıkardı. Yangın nedeniyle koyunlar yanmaktan son anda kurtarıldı.
Olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, yangına müdahale etti. Bazı vatandaşlar da bahçe hortumlarıyla yangını söndürmeye çalıştı.
Ahırın ve koyunların sahibi Mehmet Çelik, koyunlarının telef olduğu düşüncesiyle duygu dolu anlar yaşadı. Yaşlı adam, yangın devam ederken koyunlarını kurtarmak için yapının içine girmek isteyince torunları tarafından önlendi.
Yangın, itfaiyenin müdahalesiyle çevresindeki otluk alana yayılmadan söndürüldü. Yangın nedeniyle ahır küle döndü.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin