A+ A A-

 

Bu yıl 12'incisi düzenlenecek Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu'nun ana teması Karia'nın kültleri olarak belirlendi. Bu yıl Karia'nın kutsallarını konu edinen sempozyumda Türk, İtalyan, Danimarkalı, Belçikalı, Fransız, Alman ve İsviçreli ve ABD'den arkeologlar bildiriler sunacak.

19082019karialilarsempozyumu.jpg
Haber Merkezi
12. Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu bugün ve yarın Milas'ta, Milashan Otelde yapılacak. Bu yıl, Datça'nın Burgaz Kazısı Başkanı Prof. Dr. Numan Tuna ile yıllarca Halikarnassos üzerine çalışmaları olan Danimarkalı arkeolog Prof. Dr. Poul Pedersen onuruna yapılacak. Bugün ve yarın saat 10.00'da başlayacak sempozyumda Türkiye'nin birçok üniversiteden arkeolog ve kazı başkanlarının yanısıra, İtalya, Danimarka, Belçika, Fransa, Almanya, İsviçre ve ABD'nin dünyaca ünlü üniversitelerinden arkeologlar her iki günde toplam 23 bildiri sunacaklar.
Milas Ticaret ve Sanayi Odası, TMMOB Mimarlar Odası Milas Temsilciliği ve İMİ Kolejinin işbirliği ve desteğiyle, gazeteci Olcay Akdeniz'in organizasyonu ile düzenlenen 12. Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu'nda bu yıl ana tema "Karia'nın Kültleri" olarak belirlendi. Sempozyumda sunulacak bildirilerde Karia'da kutsal sayılan imgeler, objeler ve inançlar konusu işlenecek. Saat 10.00'da başlayacak sempozyum gün boyunca devam edecek.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin