A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas’ın ivedilikle bir kapalı spor salonuna ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyacı karşılayacak alternatifin ilçemizde bulunduğunu söyledi.

22082019suatozcan_d4a92.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Özcan, Milas’ın uzun süredir sportif tesis yapımı anlamında yeni hiç yatırım almadığını söyledi. Özcan, 25-30 yıl önce yapılmış olan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile kapatılan kapalı spor salonunun yerine yenisi yapılmadığından dolayı sporcu ve sporseverlerin büyük sıkıntı çektiğini belirtti. Milas Belediyesi tarafından yaptırılan ve halen 1.Voleybol liginde mücadele eden Milas Belediyespor voleybol erkek takımının hem antrenmanlarını hem de maçlarını oynadığı Atatürk Kapalı Spor salonu dışında Milas’ta hiçbir salonu olmadığının altını çizen Özcan, bu sorunu iletmek için Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile görüştü.
Vekil Özcan, yenisi yapılıncaya kadar gerekirse acilen 1-2 tane portatif şişme spor salonu talebinde bulunduğunu, Bakanlıkça Milas İmam Hatip Lisesinde bir salon yapılmakta olduğu bilgisini aldığını ifade etti. Bu salonun son durumunu görmek amacıyla Beçin mahallesindeki İmam Hatip Lisesine giden Özcan, “Doğru, bir salon var ancak yeni yapılan değil. Binanın en üst katındaki salonun basketbol ve voleybol maçlarının oynanabilir hale getirilmeye çalışıldığını gördüm. Kale arkası tribünleri mevcut olup basketbol potalarının yerleştirilmiş, oyun alanı çizgilerinin çizilmiş durumdadır. Ancak salonun bir takım eksiklikleri mevcut olup, ısıtma ve soğutma sistemi yoktur. Aynı zamanda kenar çizgileri duvarlara çok yakın, ışıklandırma penceresinde çarpmaya karşı bir koruyucu bulunmadığı gibi resmi maçlar için gerekli olan takımların oturma yerleri ve resmi maçlar için skorboard bulunmamaktadır. Salonun maçların oynanabileceği hale getirilmesi durumunda antrenmana ve maça gelenler için tuvalet bulunmayıp tüm okul öğrencilerinin de kullandığı tuvalet dışında bir başka lavabo yapılması gerekmektedir.” dedi.
Okul bünyesi içinde salon olması itibariyle eksikler giderildiği takdirde okul öğrencilerinden kalan zaman ilçedeki spor kulüpleri tarafından kullanılması düşünülen salonun kuşkusuz Milas sporuna katkıda bulunacağını belirten Özcan, “İlçemiz sporuna hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerinden sonra “Ancak 20.000’nin üzerinde öğrenci kapasitesi bulunan ilçemizde bu kapsamdaki salonun yetersiz kalacağı da herkes tarafından bilinecektir. İlçemizdeki spor faaliyetlerinin aksamaması için ve sporcu çocuklarımız ve gençlerimizin mağduriyetlerini gidermek anlamında Portatif şişme Kapalı salon ihtiyacı vardır. Gençlik İlçe, İl ve Bakanlığımız tarafından bir an önce İlçemizin salon ihtiyacı giderilmelidir. Yapılmasını istediğimiz Salonun nüfus artışına ve güncel sporların da yapılabilmesini karşılayacak nitelik ve kapasitede planlanıp, projelendirilip en kısa zamanda başlamasını İlçe halkı olarak beklemekteyiz.” diyerek sözleri tamamladı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin