A+ A A-

 

Güzellik sektörünün gelişmesi, insanların kişisel bakımlarına önem vermesi, ülkemizde genç nüfusun artmasıyla ve cinsiyet ayrımı olmadan kadın ve erkeklerinde artık fiziksel görünümlerine önem vermeleri nedeniyle güzellik sektörüne olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor. Artan ilgi ve taleplere karşılık Milas’ta çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

12092019mehmetsert.jpg
Haber: Elif Bakıcı

Başta Muğla ve ilçelerinde olmak üzere son günlerde Milas’ta da de güzellik ve kişisel bakım salonlarının artmasıyla, güzellik sektöründe daha donanımlı ve daha profesyonel güzellik uzmanlarına ihtiyaç duyuluyor.
Yazın turizm sezonuyla, kışın ise okulların açılmasıyla birlikte öğrenci şehrine dönüşen bölgemizde sektörün giderek büyümeye açık potansiyeli olması ayrıca sektörün bu alandaki insan kaynağını yetiştirmek ve mesleki belgesi olmayanları da belgelendirmek amacıyla Başarı Anahtarı Mesleki Sınav ve Belgelendirme kuruluşu tarafından açılacak olan programa katılacak olanlarla bu mesleklere ilgi duyan veya bu sektörde salon açmaya niyetli girişimciler için 13 Eylül Cuma günü saat 18.30’da Başarı Anahtarı Mesleki Belgelendirme Merkezi’nde bir bilgilendirme söyleşisi düzenlenecek.
KİŞİSEL BAKIMINA ÖNEM VEREN, GÜZELLİK SEKTÖRÜNE İLGİ DUYAN VE KARİYER SAHİBİ OLMAK İSTEYEN, HERKES KATILABİLECEK!
Bilgilendirme söyleşisine sektörün deneyimli isimleri ve profesyonellerinden oluşan güzellik uzmanları tarafından, mesleğin incelikleri hakkında katılımcılara bilgilendirme yapılacak. Ayrıca uzmanlar bu meslekte deneyim ve tecrübelerini katılımcılara aktararak, güzellik sektöründe ve güzellik uzmanlığı mesleğinde başarılı olmanın sırlarını aktaracaklar.
Başarı Anahtarı Mesleki Belgelendirme Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada güzellik sektöründe girişimci olmak, kendi güzellik salonunu açmak isteyenler ile bu alanda kariyer yapmak isteyenler için bu söyleşinin bir fırsat olduğu belirtilerek, tüm güzellik sektörüne ilgi duyanların, güzellik salonlarına müşteri olarak da gidenlerin bu söyleyişe katılabilecekleri ifade edildi.
GÜZELLİK UZMANLIĞI CİLT BAKIMI VE EPİLASYON PROGRAMI 16 EYLÜL 2019 TARİHİNDE BAŞLIYOR
Daha önce bu alanda kariyer yapmak ve mesleki belgelerini almak için bu sektörde yer almak isteyenlerin İzmir, İstanbul, Ankara ile Türkiye'nin değişik yerlerine giderken ilçemizde de bu programların açılmasıyla birlikte artık şehir dışına gitmelerine gerek kalmayacaklarını, hem ekonomik olarak daha hesaplı, hem de buradaki işini bırakmak zorunda kalmadan bu programa katılabilecekleri belirtildi.
MAKE-UP ARTİST MAKYAJ SANATÇILIĞI, MAKYÖR VE MAKYÖZ – KUAFÖR BELGELENDİRME PROGRAMLARI
Güzellik uzmanlığı cilt bakımı ve epilasyon programını takip eden süreçlerde ve yine bu alanda farklı mesleki programlardan olan özellikle güzellik ve saç bakım hizmetlerinde yer alan kuaförlerinde katılmak istedikleri programlar olan; Kalıcı Makyaj – 3 - D Microblading Kıl Tekniği, İpek Kirpik, Kirpik Lifting, Manikürist - Manikür Pedikür Teknikleri, Protez Tırnak, Makyör ve Makyöz, Saç Yapımı ve Bakımı - Kuaförlük mesleki sınav ve belgelendirme programlarının açılacağı belirtildi.
Söyleşiye ve mesleki programlar hakkında bilgi almak isteyenlerin; Başarı Anahtarı Belgelendirme koordinatörlüğü ile 0 505 999 99 48 ve 0 555 888 9948 nolu numaralardan bilgi alabilecekleri gibi, İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi 1. Çamlı Sokak Sünnetçioğlu Apartmanı’nda yer alan Başarı Anahtarı Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ne şahsen de müracaat edilebileceği ifade edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin