A+ A A-

 

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 12 Eylül 1980'de gerçekleşen askeri darbenin 39. yılında bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesaj da, “12 Eylül darbesi demokrasi tarihimizde asla kapanmayacak yaralar açmış, milletimizi, ülkemizi karanlığa ve belirsizliğe sürüklemiştir” dedi.

12092019herneolursaolsunkabullenmek_37d98.jpg
Haber: Mustafa Emre

Dün 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 39’uncu yıl dönümü. Türkiye’ye ağır bedeller ödetmiş olan darbenin yıl dönümü ile ilgili olarak Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete yazılı bir açıklama yaptı. Mete’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
DEMOKRASİMİZ VE MİLLİ İRADE AYAKLAR ALTINA ALINMIŞ
“12 Eylül darbesi demokrasi tarihimizde asla kapanmayacak yaralar açmış, milletimizi, ülkemizi karanlığa ve belirsizliğe sürüklemiştir.
Demokrasimiz ve milli irade ayaklar altına alınmış, insan hakları hiçe sayılmıştır. Hukukun askıya alındığı keyfi karar ve uygulamalarla insanların darağaçlarına gönderildiği, milletin üzerine kurşunlar sıkıldığı darbelerin gerekçesi her ne olursa olsun kabul edilmesi asla mümkün değildir.
Tarih şahittir ki silah, baskı, şiddet ve korku ile milletimize istikamet çizmeye çalışanlar demokrasiyi yok sayanlar tarih sayfalarında yok olup giderlerken, demokrasi şehitleri minnetle yad edilmekte, hayırla anılmaktadırlar.
Belirtmek isterim ki AK Partimizin iktidara geldiği 2000’li yıllardan itibaren demokrasi adına yapılan çalışmalar ve düzenlemelerle milli irade her şeyin üstünde tutulmuş, demokrasiye yapılmaya çalışılan müdahaleler gerek hukuk çerçevesinde gerekse de milletimizin müdahalesi ile engellenmiştir.
Nitekim 15 Temmuz’da Fetö ve ortakları tarafından yapılmaya çalışılan kanlı darbe girişimi milletimizin azim ve kararlılığı ile engellenmiş, eşine az rastlanır bir başarıya imza atılmıştır.
Bugün gelinen noktada iyi bilinmelidir ki mensubu bulunduğum AK Parti demokrasi adına atılan her adımın takipçisi, demokrasiye yapılacak her saldırının da karşısında olacaktır. Aziz Türk Milleti demokrasimizin en büyük teminatıdır.
Bugün vesilesi ile dünyanın neresinde olursa olsun demokrasiye yapılan her müdahaleyi, darbecileri ve darbeci fikir ve anlayışları lanetlediğimi demokrasi adına verilen her mücadeleyi takdire şayan bulduğumu ifade etmek istiyorum.
Demokrasimiz adına şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum. Ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin