A+ A A-

 

Yeniköy Termik Santrali Lojmanlarına yakın bir alandan geçen enerji nakil hatlarından biri koptu. Kopan hat nedeniyle yangın çıktı.

14052019elektriknakilhattikoptu.jpg
Haber: Bülent Akman
Milas – Ören karayolu üzerinde yer alan Yeniköy Termik Santrali’nin personel lojmanlarının yer aldığı bölgede Cuma günü akşam saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle enerji nakil hatlarından biri koptu.
Kopan hat makilik alanda yangın çıkmasına neden oldu. Yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Milas Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri ve santral yangın söndürme ekipleri müdahale etti.
Lojmanlarda ikamet eden personel ailelerine korku dolu anlar yaşatan yangının kontrol altın alınmasının ardından soğutma çalışmaları ve kopan hat üzerinde bakım onarım çalışmaları başlatıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin