A+ A A-

 

Milas Gençlik Merkezi tarafından, ilçemizdeki 40 öğrenci İstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST’e götürülecek. Gençlerin teknoloji çalışmalarını destekleme amacıyla gerçekleştirilen TEKNOFEST’e bu yıl 1 milyon kişinin katılımı bekleniyor.

14092019genclerinhayaligercek.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek. Milas Gençlik Merkezi tarafından düzenlenecek olan organizasyonda ilçemizdeki 40 öğrenci, TEKNOFEST’i ziyaret edecek.
Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın BİNBİR yapılacak ziyaret hakkında bilgi verdi; “İlçemizdeki çeşitli liselerde ve aynı zamanda Gençlik Merkezimizde eğitim gören, alanında başarılı ve teknolojiye ilgili 40 gencimiz ile birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan Teknoloji ve Bilim Festivali TEKNOFEST’i ziyaret edeceğiz. Ülkemiz adına gurur duyulacak bir organizasyon, gençlerde farkındalık yaratmak için güzel bir fırsat olacağını düşünüyorum. Ar-Ge ve girişimcilik kısmı ilgi çekici, bununla alakalı birçok seminer ve gösteri olacakmış. Havacılığa ilgi duyanların mutlaka gitmesi gereken bir etkinlik. Milas Gençlik Merkezi olarak geçen senede TEKNOFEST’e katılım sağlamıştık. Bu senede etkinliğe katılacak olmaktan dolayı mutluyuz. Ülkemizde bu tür teknolojik festivaller yapılmaya devam ettiği sürece gençlerimizin teknolojiye ilgisi artacaktır bu da ülkemiz için olumlu bir gelişmedir.“ dedi ve sözlerini tamamladı.
TEKNOFEST 2019 kapsamında Uçan Araba Tasarım Yarışması, Akıllı Mekanlar Hackathon Yarışması, İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması, Roket Yarışması, Savaşan İHA Yarışması, Robotik Fetih 1453 Yarışması, Yapay Zeka Yarışması, Mini Jet Radyal Kompresör Tasarım Yarışması, Sürü İHA Yarışması, İnsansız Hava Aracı Yarışması, Model Uydu Yarışması, Efficiency Challenge Yarışması, Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması, Robotik Yarışmaları, Turbo Fan Motor Tasarım Yarışması, Hackİstanbul, Travel Hackathon, World Drone Cup ve Take Off yarışmaları düzenlenecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin