A+ A A-

 

Son hazırlıkları yapılan Milas 6. Zeytin Hasat Şenliği'nin programı belli oldu. Bu yıl 6'ıncısı düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği 2 - 3 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

28092019zeytinhasatsenligi.jpg

Haber: Kemal Sürgün

Milas'ta zeytin ve zeytinyağı üreticisinin bilinçlendirilmesi, Milas zeytin ve zeytinyağının tanıtımının yapılması amacıyla düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliğinin bu yıl 6’ncısı düzenlenecek. 2 - 3 Kasım tarihlerinde 6’ncısı düzenlenecek olan Zeytin Hasat Şenliği için başlatılan hazırlıklar, üst kurul toplantısıyla devam etti.

Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında toplanan Zeytin Hasat Şenliği üst kurul toplantısı, Milas Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan; Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, S. S. 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürü Salim Tanış, Milas Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ahmet Trabzon, Milas’ın zeytinyağı üreticilerinden Ali Osman Menteşe ve diğer kurul üyeleri, bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin detaylarını belirleyerek görev dağılımı yaptı.

Şenliğin amacına ulaşabilmesi adına fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Milas’ımızın Coğrafi İşaret Tescil Belgeli yağlı zeytinini ve zeytinyağını üretimden pazarlamaya kadar daha üst seviyelere taşımayı hedeflediğimiz organizasyonumuza destek veren tüm kurum ve kuruluşlara ve kıymetli çiftçilerimize teşekkür ediyorum” diyerek şimdiden herkesi 6. Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne davet etti.

Yapılan toplantıda Milas Kaymakamı Eren Arslan Başkanlığında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda belirlenen program taslağı şu şekilde; Milas Zeytin Hasat Şenliği'nin 1'inci günü olan 2 Kasım 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da Baltalıkapı'dan başlayarak, Atapark'ta sona erecek kortej yürüyüşüyle başlayacak. Daha sonra MİFAD tarafından halk oyunları gösterisi düzenlenecek. Halk oyunları gösterisinin ardından protokol konuşmaları başlayacak. Şenlik, standların gezilmesi ile devam edecek. 6. Zeytin Hasat Şenliği kapsamında, hasat etkinliği bu yıl Ağaçlıhöyük Mahallesinde gerçekleştirilecek. Sıkım etkinliği ise Zeybekler Zeytinyağı Fabrikasında saat 13.00 ila 14.00 arasında yapılacak. Zeytin Hasat Şenliği, saat 15.00 de Milas Amfi Tıyatro'da gerçekleştirilecek söyleşi ve workshop etkinliği ile devam edecek. Bu yıl coğrafi işaret alan Milas Yağlı Zeytin tanıtımı etkiliği ile saat 16.00’da Atatürk Anıtı önünde sürecek olan şenlik Atapark'ta müzik dinletisi ve arkasından Grup Pusula tarafından gerçekleştirilecek konser ile ilk gün programı sona erecek.

"KALİTELİ ZEYTİNYAĞI’NI TANIMA" KONULU PANEL VE YUSUF GÜNEY KONSERİ…

Şenliğin 2'inci günü 3 Kasım 2019 Pazar günü Çöllüoğlu Han'ında düzenlenecek olan fotoğraf ve el sanatları sergisi ile başlayacak. Liselerarası şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Atapark'ta Doç.Dr. Figen ÇUKUR Moderatörlüğünde panel gerçekleştirilecek. Panelin ardından ise kaliteli zeytinyağı tanıma programı gerçekleştirilecek. Şenlik Atapark'ta düzenlenecek olan Sınır Tanımayan Şefler Derneğinin Uluslararası workshop etkinliğiyle sürecek. Workshop'un ardından yine Atapark'ta ilçeler arası yemek yarışması düzenlenecek ve yemek yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. Yörük Türkmen Derneği tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirilecek. Milas 6’inci Zeytin Hasat Şenliği saat 19:00’da Atapark'ta gerçekleştirilecek olan Yusuf Güney konseriyle son bulacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin