A+ A A-

 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Milas Çatı Davası, Muğla Adalet Sarayı’nda görülen duruşmayla sanıkların yargılanmasına devam edildi. Muğla 2.Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu’nda gerçekleştirilen duruşmada, örgütün sözde Milas İmamı olarak bilinen tutuklu A. D. Ç.ve M. B.’nin tutukluluğunun devamına karar verildi. Duruşma 17 Aralık 2019’a ertelendi…

01102019tahliyeyok.jpg
Haber Merkezi
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Milas Çatı Davası, Muğla Adalet Sarayı’nda görülen duruşmayla sanıkların yargılanmasına devam edildi. Muğla 2.Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu’nda gerçekleştirilen Milas Çatı Davası’nda 2 si tutuklu, 5’i firari, 41 sanık yargılanmaya devam etti. Elazığ, Gaziantep, Antalya, Ödemiş ve Denizli kapalı ceza infaz kurumlarında hazır edilen 5 tanık SEBGİS sistemi ile mahkeme heyetince dinlendi.
5 sanığa ait Bylock tespit değerlendirme tutanağının içeriği ve yazışma içeriğinin Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nün ilgili şubesinden istenmesine karar verilen davada sanık M. B.‘nin dosyasının tefrik edilmesinin talebinin reddine de karar verildi.
FETÖ/PYD Milas Çatı Davası’nın sözde Milas İmamı olarak bilinen tutuklu sanık A. D. Ç. tahliyesini talep ederek; “Eşim MS hastası. Tek dayanağı benim. Şahsımda da çeşitli rahatsızlıklar var. 17 aydır tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.
Sözde Milas İmamı olarak bilinen tutuklu sanık Abdullah D. Ç. ‘nin avukatı; “ Müvekkilimin eşi MS hastası. Gün geçtikçe bir engel söz konusu ortaya çıkıyor. Eşine ihtiyacı var. Müvekkilimin de rahatsızlıkları var. Pilonidal sinüs yani kamuoyunda bilindiği gibi kıl dönmesi sorunu yaşıyor. Elektronik kelepçe ile tahliyesini talep ediyoruz.” dedi.
Ayrıca Mahkeme heyeti kararınca, Milas İlçesi’nde esnaf olan M. Y. ve M. Y. ile ilgili olarak Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporu alınmasına karar verdi.
Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Milas Çatı Davası’nın bir sonraki celsesi 17 Aralık 2019 saat 09:30 ‘a ertelendi. (Kaynak-Muğla Gazetesi)

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin