A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Milas Amfi Tiyatro’da Sanatçı Ali Kınık’ın sahne aldığı Hedef Kızılelma gecesi düzenlendi. Geceye Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin’de katıldı… Mehteran gösterileriyle başlayan gecede Kızılelma vurgusu yapıldı…

Tek_hedef_Kızılelma_7e2dc.jpg
Haber: Kemal Sürgün
Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Projeleri yararına Hedef Kızılelma Gecesi düzenlendi. 29 Eylül Pazar akşamı saat 20.30’da Milas Amfi Tiyatro’da Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan geceye MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, MHP Milas Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş, İlhan Yüksel, Sinan Erbey ve Nazife Gürsoy Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.
Muğla Turk’ten Serap Ülkü’nün sunumuyla gerçekleşen gecede ilk olarak sahne alan Mehteran takımı oldu. Coşkuyla izlenen mehteran gösterisi Hücum marşıyla son bulurken program protokol konuşmaları ile sürdü. İlk olarak sahneye gelen isim gecenin mimarı Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül oldu.
KIZILELMA VE TURAN ÜLKÜMÜZ
Başkan Gönül Kızılelma hedeflerinden bahsederek; “Ülkü Ocakları olarak var olduğumuz günden itibaren başta kurucumuz merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve yine kurucularımızdan olan Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin hedef olarak daima bizlere işaret etmiş olduklar, Kızılelma ve Turan Ülkümüz yıllardır haykırmış ve anlatmış olduğumuz bir kutlu hedef olarak maziden atiye ruhumuzda yer almaktadır.
BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ
"Büyük davalar büyük mücadeleler ister, çile, sabır kararlılık ister. Arkadaşlar! Fikir ve haklı bir dava en büyük kuvvettir. Doğru bir fikri yenecek hiçbir kuvvet yoktur. İnsan hayatında sağlam inanç, sağlam fikir, ülkü, ilim ve maddi güç gerçek kuvvetlerdir. Biz Türk milletinin davasını güdüyoruz. Arkamızda hiçbir yabancı güç yok, arkamızda Türk milleti var. Bu mücadeleyi 'Türk'e yine Türk'ten fayda var; Türk'ün Türk'ten başka dostu yok' diyerek; kuvvetimizi milletimizden alıyoruz."
Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e göre Türk Birliği-Turan;
"... Türk Birliği ülküsü, yeryüzündeki bütün Türklerin bir millet ve devlet hâlinde, bir bayrak altında toplarım; ülküsüdür. Bunun tahakkuku, bazı kimselere ilk bakışta imkânsız gibi görünebilir. Birçok kimse bunu zararlı bir hayal (ütopi) olarak da vasıflandırabilir. Fakat unutmamak lazımdır ki, her hakikat önce hayal ile başlar. Yine hatırlamak gerektir ki 1919 yılında hür ve müstakil bir Türkiye kurmak için Anadolu'da dünyanın galiplerine karşı savaşa girişmek de çılgınlık ve hayal diye vasıflandırılmıştı. Fakat inanmış ve kendilerini bir ülküye vermiş olanlar, yurdu kurtarmaya ve müstakil bir Türkiye meydana getirmeye muvaffak oldular.
Türk Birliği de sistemli çalışmak, fırsat kollamak ve her şeyden önce Türkiye'yi korumak ve yükseltmeğe çalışmak suretiyle bir gün elbet hakikat olacaktır..."
Hatırlarsınız ki kahraman ordumuz Afrin bölgesine büyük bir hareket başlatmıştı. Bu hareket esnasında muhabirin "istikamet neresi?” sorusuna uzman çavuşumuz Mehmet Kuzu “Kızılelma” diyerek cevap vermiş yüreklerimizi tekrar kabartmıştır.
Devamında ise ailesine hitaben büyük Türk milletinin beka konusunda her zaman arşı saran ruh sesini dillendirmiş ve “Beklemesinler” diyerek aziz milletimizin milli sesine tercüman olmuştur.
Lider Devlet Bahçeli;
"Ok yaydan çıkmış, Türk'ün sabrı tükenmiştir. Yörüklerin ayranı kabarmıştır, yalanlara karnımız toktur, oyalama girişimlerine artık tahammülümüz yoktur. Gün doğmuş şafak sökmüş, siyah ve beyaz bir birinden ayrılmıştır. Kimin ne yapmak istediği, neyi hedeflediği bizim nazarımızda belli olmuştur. Felaket senaryoları güdenlere karşı kahraman Mehmetçiğimiz bir kez daha tarihi bir sorumluluk üstlenerek sefere çıkmıştır. Biliyor ve inanıyoruz ki, sefer bizim, zafer Allah'ındır. Her yer bize 'Kızılelma'dır. Afrin ile başlatılan sınır temizliği mutlak suretle ve ilk etapta Membiç olmak üzere diğer alanları da kapsamalıdır ve inşallah da kapsayacaktır." dediği konuşması sonrasında sahneye gelen Muğla İl Başkanı Burak Demirel geldi.
SON NEFES VE SON DAMLA KANIMIZA KADAR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
Başkan Demirel, “Ülkücü Hareket özü itibari ile büyük sevdalara hesapsızca adanmışlığa kutlu ülkülere fedakârca bağlanmışlığı temsil eden bir harekettir” dediği açıklamasını şu sözlerle sürdürdü;
“Ülkücü Hareketin mensupları çoğu zaman varlık âleminden sıyrılarak, mana âlemlerinde özünü, ülküsünü, sevdasını ve dünya ile kavgasını kavramaya ve anlamaya çalışmaktadır. Bu derin sorgulama hali Ülkücüleri, millet fertleri içerisinde daha fazla vefalı ve daha fazla cefa çeken insanlar haline dönüştürmektedir. Ülkümüzün birliği adına düzenlenen bu tür organizasyonlar ruh köklerimizden gelen haykırışları sağır dünyanın kulaklarına nakşeder. Bu manada, bugün burada aynı hasletler etrafında birleşmiş, aynı ülkü birliğine hedeflenmiş ve aynı sesi haykıran dava arkadaşlarımla, yani sizlerle bir arada olmak ziyadesiyle gurur vermektedir.
İçerisinde yaşamakta olduğumuz çağ, insani duyguların kenara atıldığı, insanlığın maddeciliğe teslim olduğu, her türlü toplumsal düzeni bozan zehirli düşünce ve davranış biçimlerinin meşru görüldüğü bir çağa dönüşmüştür. Bununla beraber, yalancılığa, talana, fitne ve bölücülüğe bir takım hak ve özgürlükler kılıfı giydirilerek, devlet ve millet hayatımıza karşı geri dönüşü mümkün olmayan tahrifat ve tertibatlar hazırlanmaktadır. Sadece vatan sınırlarımız içerisinde toplumsal ve ahlaki çöküş sürecinin hızlandığını söylemek de yanlış olur zira dünya milletleri ve insanlık ailesi de aynı tehditle karşı karşıydın Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin asil fertleri, asil gençleri, ülküdaşlarım tarihimizin hiçbir döneminde olmadığı kadar uyanık ve zinde olmamız gerekmektedir.
Dünya coğrafyasını ele aldığımızda, Kosova'dan iç Asya'ya, kutsal topraklarımız üzerinden Kuzey Afrika uçlarına kadar uzanan geniş bir hilal içerisinde, Devletimiz ve Yüce Milletimiz adeta bu hilal'in yıldızıdır, gün gibi güneş gibi parlamakta ve tüm esir coğrafyalara umut saçmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk-İslam yurtlarında en az üç asırdır süregelen haksızlığa, adaletsizliğe, zulme ve işgale karşı hürriyet ateşini yakabilecek, yeniden gönül coğrafyalarımızı ayağa kaldırabilecek yegâne gücün ta kendisidir. Ülkücü Hareket olarak, bu gücü korumak ve bu gücün tesir ettiği alanları yaygınlaştırmak en öncelikli vazifemizdir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey bu kutlu vazifeyi bizlere şu kıymetli ifadeleri ile emanet bırakmıştır'
Bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz.
Tanrı dağından naralarla inenlerin bileği, Hira dağından Tekbirlerle gelenlerin yüreğiyiz. Bizler Oğuz Hakan'ın ' Ey Türk Titre ve kendine dön' öğüdü ile öğütlenmiş, Rasülullah Efendimizin 'Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap var' buyruğu ile buyruklanmış bir medeniyetin bu çağdaki temsilcileriyiz.
Eğer ki Ülkücü Harekete bir mensubiyet hissediyorsak, Ülkücü Hareketin milletimizi, devletimizi ve tüm insanlığı huzura kavuşturacak olan çağlar ötesi duygu, düşünce ve tasavvurlarına bağlılık duyuyorsak, o halde kim olduğumuzun farkına varmalıyız.
Sözlerime son verirken son olarak şunu ifade etmek isterim;
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak İnşallah güzel Milas'ımızda, Muğla'mızda ve 81 vilayetimizde, Türk-İslam merkezli bir medeniyeti yeniden en yükseklere çıkarmak adına son nefer, son nefes ve son damla kanımıza kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”
Sahneye son olarak gelen konuşmacı ise Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin oldu. Genel merkez çalışmaları ve ocak politikaları hakkında bilgiler veren Keskin’in konuşması sonrası müzik programı ve çekilişle hediye verilmesine geçildi.
Milaslı gençlerden Neşet Türkoğlu’nun kendi eseri olan rep parça olan Sancak şarkısını seslendirmesi katılımcılarında eşlik etmesiyle keyifle izlendi.
Daha sonra Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı yararına hediye çekilişi ve açık arttırmaya geçildi. El işçiliği ile yapılan mermer bozkurt panosu 25 bin TL ile gecenin konuğu MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy’a verildi.
Geceye katkı sunanlara plaket takdiminin ardından gece Sanatçı Ali Kınık’ın beğeniyle takip edilen konser programı ile son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin