A+ A A-

 

Bu yıl Türk Dil Bayramı’nın 87. yıl dönümü nedeniyle Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje okulu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman’ın konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlikle “Eğitim ve dil üzerine” seminer düzenledi.

Eğitim_ve_dil_üzerine.jpg


Haber: Elif Bakıcı
1932’deki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde “Dil Bayramı” olarak kabul edildi. Bu yıl Türk Dil Bayramı’nın 87. yıl dönümü nedeniyle Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje okulu anlamlı bir etkinlikle “Eğitim ve dil üzerine” seminer düzenledi. Seminere okulun 9 ve 10’ncu sınıf öğrencileri katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman tarafından düzenlenen seminerde öğrenciler keyif dolu bir programla sohbet ederek dil üzerine konuştu.
Okul Müdürü Ercan Çatak yaptığı açıklamada; “1932 ' deki ilk Türk Dili Kurultayı'nın açılış günü olan 26 Eylül ülkemizde "Dil Bayramı" olarak kabul edilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk bir milletin var olabilmesi için en önemli unsurlardan birinin dil olduğunu öngörerek Türk Dil Kurumunu kurmuştur.
Şehit Murat İnci A. İ. H. L Proje okulu olarak bu anlamlı günde eğitim ve dil üzerine konuşmak üzere eğitim konusunda birçok başarılı çalışmaya imza atmış Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fak. Dekanı Sayın Prof. Dr. Bilal Duman Bey'i davet ederek 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizle keyifli, bilgi dolu, doyumsuz bir sohbet gerçekleştirdik.
Okulumuz adına Sayın Prof. Dr. Bilal Duman Bey'e katılımlarından ötürü çok teşekkür ederiz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin