A+ A A-

 

Milas Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın birinci oturumunu tamamladı. 13 ana 2 ek gündem maddesinin görüşüldüğü meclis 2. oturum için 25 Ekim Cuma saat 10’da tekrar toplanacak.

07102019Ekim_ayı_olağan_meclis_toplantısının_1.jpg
Haber: Mustafa Emre
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısında 13 ana 2 de ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Kenan Özdemir’in mazeretli olarak katılmadığı mecliste kararların tamamı oy birliği ile alındı.
Gündem maddelerine geçmeden önce açıklama yapan Başkan Tokat; İmar ve Şehircilik Müdür Vekilliğine Münir Geçgil, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekilliğine ise Bekir Güney’in atandığı bilgisini verdi.
Gündem öncesi MHP Milas Belediye Meclis Üyesi Veteriner Hekim Mevlüt Kiriş ek gündemlerin kendilerine önceden bildirilmeyip CHP’li üyelere bildirilmesine tepki göstererek konu hakkında her partiye eşit davranılarak bilgilendirilme yapılmasını talep etti.
1. madde gereği gündem oylanarak kabul edilmesinin ardından gündemin 2, 3, 4 ve 5. sırasında yer alan Belediye 2020 - 2024 yıllarını kapsayan Stratejik Plan, 2020 Mali Yılı Performans Programı, 2020 Mali Yılı Bütçe Taslağı ve izleyen 2 yılın gelir - gider bütçe taslağı ve ücret tarifeleri ve Milas Belediyesinin 2020 yılı evsel katı atık ücret tarifeleri plan bütçe komisyonuna havaleleri oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12’nci maddeleri imar komisyonuna havale edilirken 13. sırada yer alan satın alma talepleri komisyonca uygun bulunmuş olup oy birliği ile kabul edildi. Olukbaşı Mahallesi’nde Milas Belediyesine ait tarla vasıflı 513,64 m2 büyüklüğündeki taşınmazı satın alma talebinin reddi oy birliği ile kabul edildi.
Ek gündemde görüşülen maddeler ise 1 red ve satın alma talebiyle yapılan başvuru ise imar komisyonuna havale ile sonuçlandı.
Ekim ayı Meclis toplantısı 2.oturumu 25 Ekim Cuma günü tekrar toplanmak üzere açık bırakıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin