A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi hayvancılıkla uğraşan 640 aileye 122 bin kilogram tritikale tohumu ve 14 bin kilogram fiğ tohumu dağıtımı gerçekleştirdi.

08102019hayvanciligayemdestegi.jpg
Haber Merkezi
Sürdürülebilir kırsal kalkınmanın sağlanması için Muğla genelinde 6280 dekarlık tarım arazilerine 122 bin kilogram tritikale tohumu ve 14 bin kilogram fiğ tohumu ekilmek üzere dağıtımı yapıldı. Muğla genelinde 640 aile bu desteklemeden faydalandı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin dağıtımını yaptığı tritikale ve fiğ tohumu saman, balya ve dane yem olarak hasat edilecek. Büyükşehir Belediyesi teknik ekiplerinin incelemeleri ve öngörüleri sonucu 6280 dekarlık tarım arazilerinden 11 Milyon 712 bin kg ürün hasat edilecek ve bu destekle kırsala yaklaşık 11 Milyon TL katkı sağlanmış olacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin