A+ A A-

 

Köpekler saldırdı panikledi kaza yaptı
Motosikleti ile seyir halindeki gence saldıran köpekler az daha canından ediyordu. Panikleyen genç son anda onu fark ederek duran Minibüse çarparak yaralandı, mahalleli isyan etti, “kaza geliyorum dedi ve geldi…”

22112019Gozgoregoregelenkaza.jpg
Haber: Kemal Sürgün

Milas Aydınlık Evler Mahallesi Erdal Çerçi Caddesi üzerinde özellikle akşam saatlerin ortaya çıkan çok sayıda başıboş köpek hem yayalara hem de özellikle motosiklet sürücülerine zor anlar yaşatıyor. Durumdan şikâyetçi olan mahalle sakinlerinin tüm şikâyetleri sonuçsuz kalırken korkulan oldu. Köpeklerin saldırısına uğrayan 48 ACS 81 plakalı motosiklet sürücüsü Ercan Küçüker karanlıkta aniden saldırısına uğradığı köpeklerden kaçmak isterken Orhan Karakuş(64) idaresindeki 48 S 3950 plakalı servise çarparak yaralandı. Çevredekilerin müdahalesi ile olay yeri çağırılan 112 ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Minibüsü sürücüsü Karakuş, “gencin aniden panikleyerek kaçtığını görünce durdum, ona rağmen gelip önden çarptı. Buna da şükür ki can kaybı olmadı” dedi.
CİMER’E ŞİKÂYET ETTİK, GAZETEDE HABER OLDU, ÇÖZÜM BULAMADIK
Akşam saatlerinde ağır tonajlı kamyonların da park ettiği noktada semt sakinleri bir yandan başıboş köpeklerin saldırılarından, diğer yandan da gelişigüzel park edilen kamyonların yarattığı tehlikeden tedirginliklerini daha önce defalarca dile getirdiklerini ifade ederken, “2018 yılı Ağustos ayında “Kulekent Site sakinleri çok dertli!..” başlığıyla yerel bir gazete haberleştirdiğimiz şikayetimiz çözüme ulaşmadığı gibi bugün orada ifade ettiklerimiz bir bir gerçekleşiyor.” dediler…
Semt sakinleri uzun zamandır yaşadıkları bu sorunu önce Milas Belediyesi’ne ilettiler, bir çözüm bulunamayınca bu kez CİMER’e aktardılar. Şu ana kadar CİMER’den de çözüme ilişkin bir cevabın gelmediğini belirten semt sakinleri, “Günün her saati başıboş köpeklerin birbirleriyle kavgalarına tanık oluyoruz. Belediyeye ait çöp konteynırlarına çöp atmaya gitmekten korkuyoruz. Çocuklarımızla çöpleri zaten gönderemiyoruz. Çünkü köpekler, birkaç defa site sakinlerine saldırdı.” Sözleriyle şikayetlerini sürdüren mahalle sakinleri ilk zamanlar bizler de o sokak hayvanlarına su ve yiyecek veriyorduk. Çünkü kimseye bir zarar vermiyorlardı, sayıları da bu kadar değildi. Oysa şimdi adeta sürü halinde dolaşıyorlar. Gerçekten, akşamları site önüne çıkmaya korkuyoruz. Bir gün mutlaka ya bir köpek saldırısı ya da park halindeki araçların neden olduğu bir kaza ile Milas, ana haber bültenlerine konu olacak” diyerek geçmişte de sıkıntımızı dile getirmiştik bugün bu kazayı görmek bizleri çok üzdü çok şükür ki gencimizin durumu iyiymiş” diyerek yetkililerden bir an önce çözüm üretmelerini istiyorlar.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin