A+ A A-

 

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerinde duygu dolu anlar yaşandı. Törene katılan Maraş Öğretmen Okulu mezunu emekli öğretmen Birgül Özgül, emekli olan kızına şeref belgesini kendisi verdi.

24112019emekliolanogretmenden.jpg
Haber: Elif Bakıcı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Milas’ta Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde, Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin organizasyonuyla kutlandı.
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenen kutlama programı kapsamında geçtiğimiz yıl emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi.
Milas’ta 32 yıl öğretmenlik yapan ve Fatih İlkokulu’ndan emekli olan Gülsüm Soygan’a sürpriz yapılarak hizmet şeref belgesi kendisi gibi emekli öğretmen olan 74 yaşındaki annesi Birgül Özgül tarafından verildi.
Duygu dolu anların yaşandığı sırada kısa bir açıklama yapan Gülsüm Soygan, “annem Maraş Öğretmen Okulu’ndan 1964 yılında mezun olarak görev başlamıştı. Bana da hep ‘senin öğretmen olduğun gün ben emekli olurum’ derdi. Ben öğretmen oldum annem emekliye ayrıldı. Aradan 32 yıl geçti ve bende emekli oldum. Bugün hoş bir sürpriz yapıldı. Annemde ben de çok duygulandık” dedi.
Aynı zamanda Başbakan Yardımcısı, daha sonra da Millî Savunma Bakanı olarak görev yapan Nurettin Canikli’nin de ilkokul öğretmeni olduğunu ifade eden Birgül Özgül, kızına hizmet şeref belgesini verdikten sonra ilkokul 3’üncü sınıfta ezberlediği Cumhuriyet adlı şiiri seslendirdi.
Özgül’ün seslendirdiği şiirin ardından salonda bulunan protokol üyeleri ve izleyenler duygu dolu anlar yaşadılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin