A+ A A-

 

Ege Bölgesinin kıran kırana geçen güreşlerine aday Milas’ta gerek spor gerekse eğitim kurumları yararına gerçekleşen Boğa Güreşleri bu kez Gazilere destek için gerçekleştirilecek.

28112019bogalarbukezgazileryararinaguresecek.jpg
Haber: Mustafa Emre

Kıran kırana geçen boğa güreşlerine ev sahipliği yapan Ege’de yeni adresler arasına ilçemiz mahallelerinden Karacaağaç’ta eklendi. Milâs’ın Karacaağaç Mahallesi Egenin büyük güreşlerinden birine hazırlanıyor. 1 Aralık 2019 Pazar günü gerçekleşecek güreşlere 90 boğa katılacak. Egenin namlı boğalarının katılacağı güreşler Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesine araç alımı için gerçekleşecek.
Sezon son boğa güreşi olma özelliğine sahip güreşte Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı, Başüstü, Baş, Süper Başüstü, Yıldızlar Baş Güreşleri, Yeniköy Muhtarlık Kupası, Karacaağaç Muhtarlık Kupası, Valilik Kupası, Zafer Yavaş Kupası, Akçaka Muhtarlık Kupası, Bayrak Güreşi, Gürceğiz Muhtarlık Kupası, Ağalık Kupası, Şehitler Kupası ve Zabıta Kupası gibi çeşitli kategorilerde de karşılaşmaların olacağı açıklandı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesinde dernek üyeleri ve güreş tertip komitesi üyeleri ile bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak destek sözü verdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin