A+ A A-

 

Bodrum Belediye Başkanlığını Ahmet Aras’ın kazanmasıyla ilk projelerinden biri hayvan ambulansını hayata geçirmek oldu. Ancak Milas’ta kazaya ya da saldırıya uğrayan hayvanlar için belediye sorumlu olmasına rağmen muhatap bulmak oldukça güç.

21112019bodrumdavarmilastayok.jpg
Haber: Kemal Sürgün

Milas’ta sokak hayvanlarına ilişkin sorunlar gün geçtikte içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu’nda hemcinslerince saldırıya uğrayan bir köpek için çevredekiler seferber olsa da, belediye yetkililerinden alınan olumsuz cevap, hayvanın hayatını tehlikeye attı.
Bodrum’da CHP’li Ahmet Aras’ın belediye başkanlığını kazanmasıyla, ilk icraatlarından biri hayvan ambulansı projesini hayata geçirmek oldu. Bodrum’un her bölgesinde çeşitli sebeplerle yaralanan ya da hayati tehlikeye düşen sokak hayvanları, vatandaşların ihbarıyla özel donanımlı ambulanslarla alınarak barınakta tedaviye gönderiliyor.
Milas’ta yerel seçim döneminde mevcut belediye başkanının vaatleri arasında bile yer almayan sokak hayvanlarına ilişkin, yıllardır ilçe genelinde sorunlar yaşanıyor. Özellikle hayvanseverlerin ve vicdan sahibi her bireyin tepkisini çeken olaylardan sonuncusu Milas Meslek Yüksekokulu’nda yaşandı. Orada doğup büyüyen bir sokak köpeği, saldırıya uğradı. Öğrencilerin araya girmesiyle yaralı olarak kurtarılan köpek için Milas Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı görevlileri aransa da çeşitli bahanelerle görevliler gelmedi. Öğrenciler, kendi aralarında köpeğin tedavisi için para toplasa da, belediye imkanlarıyla köpeği tedavi için alamadı.
Belediyenin önce ‘Aracını kendiniz bulun, barınağa getirin’ tavsiyesi üzerine araç bulan öğrenciler bu kez de ‘Barınaktaki görevliler başka bir bölgede, barınağa getirmeyin’ cevabı üzerine köpeği özel bir klinikte tedavi ettirmeyi kararlaştırdı.
Öğrenciler, Bodrum örneğinden yola çıkarak Milas’ta hayvan popülasyonunun daha fazla olmasına rağmen, konunun önemsenmediğini gösterdiğini belirterek Milas Belediyesine tepkilerini iletti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin