A+ A A-

 

Muğla’da 1. olan Milaslı güreşçiler bölge elemelerinde de aldıkları başarıyla Muğla’yı Türkiye şampiyonasına taşıdılar…

03122019minderemilasdamgasi.jpg
Haber: Kemal Sürgün

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokole bağlı olarak Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası güreş bölge müsabakaları sona erdi.
Muğla’da düzenlenen il müsabakalarını başarı ile tamamlayan Milâs Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu öğrencilerinin temsil hakkı kazandığı bölge müsabakalarında 20 birincilik alan Muğlalı öğrenciler takım halinde Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Müsabakalar Ankara, İstanbul, Mersin ve Bingöl'de 1500 civarında sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Mersin'de düzenlenen Türkiye İmam Hatip Liseler arası Güreş Şampiyonası Müsabakalarına Muğla'dan katılan öğrenciler damgasını vurdu. Muğla'dan 20 öğrencinin şampiyon olduğu müsabakalarda 5 öğrenci ikinci, 4 öğrenci ise üçüncü olarak kürsüye çıktılar. Bu sonuçlarla Muğla, takım halinde birinci seçilerek Türkiye finallerine katılma hakkını elde etti.
Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Güreş Müsabakalarında 24 Madalya Kazandık.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokole bağlı olarak Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Mersin ilinde düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası güreş grup müsabakalarına katılan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor programı öğrencilerimizden müsabakalar sonucunda 19 öğrencimiz birinci, 3 öğrencimiz ikinci ve 2 öğrencimiz üçüncü olmuştur.
Müsabakalar sonucunda; Gençler (A) kategorisinde; Seymen Uçar, Baki Kaçar, Batkan Işık, İlhan Aldı, Eray Yıldız, Cemal Kaya, Muhammet Sivrikaya, Emral Aydın, İbrahim Can Yeşildağ…
Gençler (B) kategorisinde; Ali Göçer, Abdul Özcan, Abdullah Keskin, Yusuf Aksakal, Abdullah Akdağ, Selahi Orhan, Burak Akbay, Mert Çelik, Oğuzhan Adsız, Mustafa Karakaya 1. oldu.
Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre “Bakanlığımız Din Eğitimi Genel Müdürlüğü ve Güreş Federasyonu işbirliğinde yeni bir proje çalışması gerçekleştirdik ve imam hatip öğrencilerimizi güreşle buluşturduk. Bu proje ile minderle tanışan öğrencilerimizin arasından ilerde Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının çıkacağına inanıyorum. Mersin'de İki gün süren müsabakalarında sporcularımızın gösterdiği üstün başarı bizleri son derece memnun etti. Başta öğrencilerim ve öğretmenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum“ dedi.
Türkiye İmam Hatip Liselerarası, güreş şampiyonası finalleri Nisan ayında yapılacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin