A+ A A-

 

AK Parti Muğla İl Başkanı’nın eski Basın Danışmanı FETÖ üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Başkan Mete’nin, “İçimize sızmaya çalıştıklarını düşünüyorum” dediği Danışman Türkoğlu ise mahkemede “Ben İl Başkanının adam gibi adam olmasından dolayı yanında çalıştım” sözleri “Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu” dedirtti.

06122019danismanafetocezasi.jpg
Haber: Elif Bakıcı
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin eski Basın Danışmanı olan Hamza Türkoğlu hâkim karşısına çıktı. FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis kararı verilen Hamza Türkoğlu mahkemede; “İl Başkanının basın danışmanı idim. İl Başkanı bana hakkımda FETÖ şüphesi olduğunu söyledi. Ben kendisine kısa süreli sigorta kaydım var, başka bir şey yok dedim. O da başka bir şeyler de olabilir deyince, ben kendisine ve AK Parti’ye zarar vermemek için kendi isteğim ile görevimden istifa ettim. Ben birilerinin talimatı ya da yönlendirmesi üzerine AK Partiye girmiş ya da sızmış değilim. Çalıştığım dönemde de AK Parti ile ilgili herhangi bir bilgiyi birilerine ya da örgüte sızdırmış ya da vermiş değilim. Ben İl Başkanının adam gibi adam olmasından dolayı yanında çalıştım. En başta söylediğim gibi benim FETÖ/PDY terör örgütü ile herhangi bir bağım ya da irtibatım yoktur, suçsuzum. Ben Marmaris’te ikamet etmekteyim. Evliyim kaçma şüphem olmadığı gibi delil de karartacak bir durumum yoktur. Bu nedenlerle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmayı talep ederim.” İfadelerini kullandı.
“İÇİMİZE SIZMAYA ÇALIŞTIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM”
Ocak ayında yapılan operasyonla gözaltına alınan ve tutuklu yargılanan Danışman Türkoğlu için AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete “Hamza Türkoğlu daha önce özel bir firmada çalışıyormuş. Firma kapanınca iş için bize geldi. Basın yayın mezunu olduğunu söyledi. Kendisinin sabıka kaydını istedik. Sabıka kaydında bir sorunu yoktu. Sigorta girişini yaptırdık ve işe başlattık. Daha sonra bu kişiyle ilgili Ankara’da sıkıntılı durumu olduğunu öğrendik. Öğrenir öğrenmez 2 ay önce hemen işine son verdik. Bu kişinin FETÖ’cüler tarafından kasıtlı olarak bizim yanıma gönderildiğini düşünüyorum. İçimize sızmaya çalıştıklarını düşünüyorum” demişti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin