A+ A A-

 

AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla’nın kültürel mirasını yansıtan ve kentin simgelerinden olan 4 caminin restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlanıldı. Milas’taki 4 caminin restorasyonu için ise teklif verildi.

02012020camilerrestoreedilecek.jpg
Haber: Kemal Sürgün
AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, Muğla’nın farklı ilçelerinde bulunan tarihi ve kültürel değeri olan eserlerin korunarak gelecek nesillere aktarılması için her türlü gayret ve çabayı gösterdiklerini belirterek, “Muğla’nın kültürel mirasını yansıtan ve kentin simgelerinden olan 526 yıllık tarihi Kurşunlu Cami’nin de aralarında bulunduğu 4 caminin restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandığını ifade ettiler.
Yapılan ve yapılması planlanan restorasyon çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan AK Partili yetkililer, “Camilerin tarihi dokularına uygun şekilde restore edilmesine önem veriyoruz. Bu çalışmalarla camilerimizin inşa edildikleri dönemin tarihini ve kültürünü de geleceğe taşımış oluyoruz.
Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz tarafından 2019 yıllında restorasyon ihalesi tamamlanan Menteşe -Kurşunlu, Datça - Reşadiye, Bodrum - Türkkuyusu, Bodrum - Adliye camilerimizde restorasyon ve basit onarım çalışmalarına başlandı. Restore edilecek toplam 4 camimizin ihale bedeli 2.630.000 TL + KDV dir. Muğla’mızda bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizin restore edilmesi sürecinde emeği geçen başta Vakıflar Genel Müdürlüğü yöneticilerine Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü çalışanlarına ve Bölge Müdürümüz Reşit Akçalı'ya teşekkür ediyoruz. Muğla’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.
Yapılan açıklamada ayrıca Menteşe Şeyh Camii Hamamı ve Hazire Restorasyonu, Düğerek Secce Mescidi Restorasyonu, Karabağlar Kadı Kahvesi ve Tozlu Mescidi Restorasyonu uygulama işleriyle, Milas Kurşunlu Camii Projesi, Milas Köşk Köyü Camii Projesi, Milas Belen Camii Projesi, Milas Abdulaziz Ağa Projesi, Yatağan Yeşilbağcılar Beldesi Camii proje işlerinin de 2020 yatırım programına teklif edildiği belirtildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin