A+ A A-

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Genel kurulda yeterli üye sayısına ulaşılamaması durumunda ikinci toplantı çoğunluk aranmaksızın 12 Ocak tarihinde yapılacak.

ADD Milas Şubesi genel kurula gidiyor
Haber: Mustafa Emre
ADD Milas Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün saat 12'de Milas Belediyesi Aşkidil Akarca Salonunda gerçekleştirilecek.
Yoklama ve açılış ile başlayıp, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla devam edilecek olan genel kurulda Divan Kurulu'nun belirlenmesi ve divana yetki verilmesi oylanacak. Yönetim Kurulu Raporu ve Denetim Kurulu Raporlarının okunması ve ibrasının ardından Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu üyelerinin ve üst kurul delegelerinin seçimi yapılacak. Genel kurul dilek ve temennilerle son bulacak.
Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplandı çoğunluk aranmaksızın aynı yerde 12 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek.
GENEL BAŞKAN ALTINIŞIK’TAN MEKTUP
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, ADD Milas Şubesi’ne yapılacak genel kurul öncesinde bir mektup gönderdi. Altınışık’ın mektubunda şu ifadeler yer aldı.
“Saygın Yoldaşlarım;
Bizler; tarihin yetiştirdiği en Büyük Devrimci; Kurtarıcımız ve Kurucumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan ödün vermeksizin yürüyen, mücadele eden bir büyük aileyiz. Hep birlikte, Atatürk Devrimi'nin sahipleriyiz. Bu uğurda, şehitler vermiş, bedeller ödemiş bir büyük Demokratik Kitle Örgütüyüz.
Kurucu Genel Başkanımız, Prof. Dr. Muammer Aksoy'u kuruluşumuzdan sadece 7 ay sonra şehit verdik. Derneğimizin, büyümesinden ve güçlenmesinden korktular... Doç. Dr. Bahriye Üçok'u, Uğur Mumcu'yu, Ahmet Taner Kışlalı'yı yine aynı karanlık güçler katlettiler. İstanbul Bağcılar Şubemizin emektarı; işçi emeklisi, yürekli yurtsever Şükrü Demirkürek'i tıpkı Kubilay gibi şehit verdik. Unvanları, konumları ne olursa olsun Atatürkçü Düşünce Derneğimizin yürekli, yurtsever üyeleri davamız için bedel ödemiştir ve bedel ödemeye de hazırdır.
Kıymetli Dava Arkadaşlarım;
Atatürkçü Düşünce Derneği; bir dava ve mücadele kurumudur. Köklerimiz, Milli Mücadeleye ve Milli Kongrelere dayanmaktadır. Tek liderimiz, tek önderimiz, tek rehberimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Hepimiz, Büyük Önder Atatürk'ün fikirlerini yaymakla görevli kadrolarız. Bu nedenle; temel parolamız: liderimiz Atatürk, kadromuz örgüttür.
Değerli Dostlarım;
Milli Mücadelemizin 100. ve Derneğimizin Kuruluşunun 30. yılındayız. Sorumluluğumuz tarihi önemdedir. Görevimiz ağırdır ve büyüktür. En önemli görevimiz ise; Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa etmektir. Ülkemizin sorunlarını çözecek tek reçete olan Atatürkçü Düşünce Sistemi yol göstericimizdir.
Unutmayalım ki; İnsanlık tarihi, karanlık güç odakları ve çıkar çevreleri ile aydınların amansız mücadelesiyle doludur. Bu amansız mücadelenin, bugün aydınlığı temsil eden tarafı Atatürkçüler'dir... Mücadelemizde haklıyız ve mutlaka kazanacağız...
Atatürkçü Düşünce Derneğimizi, daha dinamik, daha katılımcı, daha eylemci, daha etkili, daha genç, daha demokratik bir büyük kurum haline getirecek örgütsel kadroları yetiştireceğiz. Bilmeliyiz ki kendi kadrolarını yaratamayan kurumlar, uzun soluklu mücadeleleri yürütemezler.
Şubenizin Genel Kurulu, bu açılardan önemli ve değerlidir. Gücümüze güç katınız. Davamıza inanç aşılayınız. Aile olduğumuzu unutmayınız. Birlik ve beraberliğimizi sağlayınız. Bu inanç ve kararlılıkla, Genel kurulunuzun başarılı geçmesini diliyor, katılımcı tüm dostlarımıza içtenlikle sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin