A+ A A-

 

Milas Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis sosyal medyadan canlı olarak yayınlanırken Labranda Su Fabrikasına yapılacak yatırım meclisin gündeminin önemli maddeleri arasında yer alarak oy birliği ile kabul edildi…

08012020LabrandaSuYatiriminaOybirligi_iledestek.jpg
Haber: Kemal Sürgün

Mecliste Labranda Su Fabrikasına yapılması düşünülen 12 milyon liralık yatırım oy birliği ile kabul edildi. Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Tokat 2020 yılının herkese hayırlı olmasını dileyerek, “ilçemize ve halkımıza en iyi hizmeti yapmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.
Açılış konuşması sonrası gündemin bir ve ikinci sırasında yer alan Belediye Gelirlerinin Kamuya Tahsisi ve Meclis tatil ayının belirlenmesi maddeleri oy birliği ile kabul edildi.
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda 6 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen ve Facebook sayfası üzerinden ilk defa canlı yayın yapılan Meclis Toplantısında 18 ana 6 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Ocak ayı meclisinin en önemli gündem maddesi olan Labranda Su İşletme ve İştirakler Müdürlüğünde; Combatik Sistem Pet Şişirme, dolum, kapatma, etiketleme, paketleme, streçleme makinesi kurulumunda, bardak su üretim makinesi kurulumu, kompresör ve boru hattı yenilemede kullanılmak üzere 5393 sayılı Yasanın 18/e maddesi gereğince 12.250.000,00 TL (Onikimilyonikiyüzellibinlira) kredi kullanılması ve Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yetki verilmesi talebinin görüşülmesi öncesi açıklama yapan Başkan Tokat; Oluşturulan 8 kişilik komisyon Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan büyük su fabrikalarında incelemelerde bulunduğunu, yapılacak ihale kapasiteyi 6 kat arttırırken, maliyetleri ise yarıya indirecek dedi. Gündem maddesi meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
5. Maddede yer alan Zabıta personelinin 2020 yılı aylık fazla çalışma ücreti 559,00 TL, 6. Maddede yer alan Belediye Başkan Yardımcılarının ödeneğinin brüt 9.200,00 TL olmasına karar verildi.
7. maddede yer alan 5393 sayılı Yasanın 25’nci maddesi gereğince Denetim Komisyonuna Üye seçilmesin de yapılan oylama ile Gülşen Gökçe, Cüneyt İlter, Hasan Çemrek, İlhan Şimşek ve Tacettin Yıldız, 8. Maddede yer alan Sosyal Yardım Komisyonunda görev yapmak üzere 2 Meclis Üyesinin seçilmesi talebinin görüşülmesi sonucunda komisyona Mehmet Ateş ve Mustafa Özgülergil isimleri seçildi.
Gündemin diğer maddelerinin bir kısmı oy birliği ile kabul edilirken bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi ve İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesine geçildi. Komisyon başkanı tarafından okunan maddelerin bir kısmına ek süre verilirken, bazı maddeler kabul bazıları ise red edildi. Ek gündem de yer alan 6 maddenin biri komisyona havale edilirken biri için ek süre verildi ve diğer maddeler oy birliği ile kabul edildi.
Ocak ayı olağan meclis toplantısı meclis üyelerinin dilek, şikayet ve önerilerinin dinlenmesinin ardından sona erdi.
MHP’Lİ MECLİS ÜYESİNDEN CAM ŞİŞE ÖNERİSİ
Gündem maddelerinin en önemlilerinden olan ve oybirliği ile kabul edilen Labranda Su Dolum Tesisleri yenileme çalışmaları kapsamında yapılacak yatırımın önemine değinen MHP Milas Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş Labranda işletmesiyle ilgili Cam şişe de dolumuna uygun olmasını önererek değerlendirilmesini istedi. Kiriş, “çünkü ilerleyen dönemlerde sağlık açısından uygun olmadığı ile ilgili bir yaptırım söz konusu olursa bu kadar yapılan yatırım boşa gidebilir Cam şişe dolum üniteleri de entegre edilebilmeli” dedi.
Ayrıca kaldırım işgalleri ve durak ihlal ve işgallerini de ele aldığı gündem de ‘kaldırım işgalleri ile 1-2 maddelerdeki 125 cm’lik alan içinde bank, çöp konteynırları, ağaç ve Aydem trafoları hariç olup net 125 cm olmalı’ şeklindeki maddede Belediye Başkanlığına yetki verilmesi değil Komisyon yetkilidir şeklinde değişiklik Cumhur ittifakı olarak önerisi kabul edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin