A+ A A-

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı birer mesaj yayınladılar. Mesajların ortak vurgusu ise çalışan gazetecilerin toplum üzerindeki etkisi ve yeri oldu…

1001202010cakcalisangazetecilergunu.jpg
Haber: Kemal Sürgün
“MEDYA, ASLA VAZGEÇİLEMEYEN BİR DEMOKRASİ GÜCÜDÜR.”
AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Demir, gazeteciliğin çağımızın en önemli mesleklerinden biri olduğunu ifade ederek, “Toplumumuzun geleceğini çizen en önemli mesleklerden olan gazetecilik alanında faaliyet gösteren tüm çalışanlarımızın bu özel gününü gönülden kutluyorum.” dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne ilişkin mesajında; “Bilginin en önemli ihtiyaçlardan biri haline geldiği günümüzde, doğru bilgiyi işleyen, yerinde ve doğru argümanlarla kullanarak toplumun en önemli ihtiyaçlarından birini karşılayan medya, aynı zamanda asla vazgeçilemeyen bir demokrasi gücüdür.” dedi.
Gazeteciliğin doğru ellerde, doğru kaynaklarla, toplumsal kurallara uygun biçimde ifa edilmesi halinde topluma yön veren bir meslek olduğundan söz eden Demir, “Ülkemizde saygın gazeteciliğin önemi son yaşanan olaylarla bir kez daha anlaşılmıştır. Basın, aynı zamanda bilgi desteği sağlaması dolayısıyla tüm iş kollarının paydaşıdır. Muğla’mız da görevlerini layıkıyla getiren, basının tüm birimlerinde çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunuyorum.” dedi.
“GECE, GÜNDÜZ DEMEDEN, ZOR ŞARTLAR ALTINDA FEDAKÂRCA”
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar’da bir mesaj yayınladı. Acar mesajında; “Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden, özgür ve tarafsız tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.
Haberleri doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyan basınımızın, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli payı bulunmaktadır.
Ülkemizin ve Milas'ımızın sorunlarını vatandaşlarımıza aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın, yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri; bizlere çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır.
Gece, gündüz demeden, zor şartlar altında fedakârca görev yapan değerli basın mensuplarının, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi, kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin vatandaşlarımızla paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenmesinde önem katkıları bulunmaktadır.
Ülkemizin her köşesinde kamuoyu yararına özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2020 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; bu işe emek ve gönül veren tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor, ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyor, basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi…
“BASIN DEMOKRASİ İÇİN DE VAZGEÇİLMEZ”
Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, demokrasinin vazgeçilmezi olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi basının ulusun ortak sesi olması gerektiğini aynı zamanda bir okul ve bir yol gösterici görevinin de bulunduğunu hatırlatan Başkan Atıcı, basının demokrasi için de vazgeçilmez olduğunu söyledi.
Başkan Atıcı, açıklamasında Milas Ziraat Odası’nın çiftçiler adına gerçekleştirdiği faaliyetleri kamuoyuna taşıyan, çiftçilerin sorunlarının çözümü noktasında gündem oluşturan yayınlar yapan tüm basın mensuplarına minnettar olduğunu belirterek teşekkür etti.
Başkan Atıcı, açıklamasında şunları kaydetti:
“Halkımızın doğru bilgiyle aydınlatılmasını, birlik ve beraberliğimizin diri tutulmasını sağlayan basın çalışanlarımız; STK’lar, devletimiz ve vatandaşlarımız arasında sağlıklı iletişimin sağlanmasını ve toplumumuzu yakından ilgilendiren konularda kamuoyu oluşturulmasını sağlamaktadır. Değerli basın mensuplarımız bu görevleri, mesai kavramı gözetmeksizin zor şartlarda 7/24 görev yapmaktadır. Basın meslek ilkelerine bağlı kalarak, etik değerler çerçevesinde yayın yapan tüm yerel ve ulusal basın kuruluşu mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, basınımızın güzide temsilcilerine sağlık, başarı ve kolaylıklar dilerim.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin