A+ A A-

 

Suni Tohumlama, Tabii Tohumlama ve Embriyo Transferi Yönetmeliği" gereği her yıl yenilenmesi gereken "Suni Tohumlama Sözleşmesi" ni yenilemek, konu ile ilgili bilgi alış verişinde bulunmak, ilaç ve aşı takip sistemleri hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak; “Her zaman birlik olarak, birlikte hareket etmeliyiz. Elele olmak zorundayız, bir olmak zorundayız, kol kola olmak zorundayız, omuz omuza olmak zorundayız. "Muğla Güç Birliği"ni oluşturmak zorundayız” dedi.

15012020mugladagucolusutrmakzorundayiz.jpg
Haber: Kemal Sürgün
Tarım ve Orman Bakanlığı "Suni Tohumlama, Tabii Tohumlama ve Embriyo Transferi Yönetmeliği" gereği her yıl yenilenmesi gereken "Suni Tohumlama Sözleşmesi" ni yenilemek, konu ile ilgili bilgi alış verişinde bulunmak, ilaç ve aşı takip sistemleri hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği'nin toplantı salonunda toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya İl Müdürü Barış Saylak, Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, İl Tarım Müdürlüğü Teknik Personelleri ile sözleşmeleri yenilenecek Serbest Veteriner Hekimler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen yaptığı konuşmada; "Veteriner Hekimlerin sahada ve sistem üzerinde yaptığı çalışmalar sırasında karşılaştığı sorunlardan bahsederek, ilaçlamalar için barkod uygulamasına geçilmesi, cezaların daha düşük olması, Veteriner Hekimlerin yeşil ve kırmızı reçete yazabilmesi konusunda tekrar değerlendirme yapılması konusunda" taleplerini belirtti.
İl Müdürü Barış Saylak yaptığı konuşmada; "Değerli meslektaşlarımla burada bulunmaktan oldukça mutluluk ve heyecan duyuyorum. Sahada çalışan serbest veteriner hekim arkadaşlar bizim gözümüz, kulağımızsınız. Bir gemi düşünün hepimiz bu geminin içinde İl Müdürlüğü de var, Veteriner Hekimler de var, Çiftçiler de var üreticiler de var. Her zaman birlik olarak, birlikte hareket etmeliyiz. Sahada yaşanan sıkıntıları, üreticinin sıkıntılarını, müdahale edebileceğimiz ne varsa destek vermeye hazırız. Üretimi arttırmaya yönelik, üretici gelirlerini arttırmaya yönelik ben ve ekip arkadaşlarım olarak sonuna kadar destek vermeye hazırız. Muğla tarım potansiyeli oldukça yüksek bir ilimiz. Gerekirse tarım ve turizmi birleştirerek yapacağız. Muğla' lı bir yönetici olarak Muğla' yı tarımda ve hayvancılıkta daha iyi yerlere getirmek için ne gerekirse yapacağız. Benim derdim Muğla' lı üreticilerimizin gelirini nasıl arttırabiliriz, katma değerini nasıl arttırabiliriz, tabi İşin birde hayvancılık kısmı var. Sizlere her zaman kapım da açık, gönül kapım da açık. Sizin desteğiniz olmazsa bunların hiçbirini başaramayız. Elele olmak zorundayız, bir olmak zorundayız, kol kola olmak zorundayız, omuz omuza olmak zorundayız. "Muğla Güç Birliği"ni oluşturmak zorundayız. Şimdi hep bir aradayken sizlere seslenmek istiyorum. Birbirinizle rekabet etmeniz iş değil. El ele, omuz omuza olun, hep birlik olun, gemide hep birlikteyiz. Bizi yalnız bırakmayın, sahada ve her yerde. İl Müdürlüğü olarak biz, Hayvan Sağlığı Şubesi ve İlçe Müdürlükleri olarak buradayız. Her zaman sizin yanınızdayız. Hep birlikte biz "Biriz! İriyiz! Diriyiz!" Katıldığınız için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca meslektaşımız olan İstiklal Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy'u ölümünün 83. Yıl dönümünde saygıyla, rahmetle ve özlemle anıyorum" dedi.
Konuşmasının ardından toplantıya katılan özel veteriner hekimlerin karşılaştıkları sorunları dinleyen Saylak, meslektaşlarının sorunlarının çözümü için görüşmeler yapacağını ve kendisiyle irtibat halinde olmalarını istediğini belirtti. Sonrasında sözleşmeleri yenilenecek veteriner hekimlerin bir kısmı ile temsili sözleşme imzaladı.
Konuşmaların ardından İl Müdürlüğü, Hayvan sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Cemile Çelebi ve Mustafa Akıskalı, Suni Tohumlama, Tabii Tohumlama ve Embriyo Transferi Yönetmeliği ile ilgili sunumunu yaptı. Toplantı soru-cevap ve fikir alış verişi görüşmelerinden sonra sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin