Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/mentesegazetesi/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Yeni Milassporlu futbolcular ve teknik ekibi ziyaret ederek prim dağıtmasına, parayı aynı zarfla iade ederek karşılık veren Öcal Yüksel, bize haber verilmeden yapılan bu ziyaret ve hareket bizi derinden üzmüştür. Bize sadece baklava ile gelseler daha makbul olurdu” dedi…
16032020bizebaklavailegelselerdahaiyiolurdu.jpg
Muğla Süper Amatör Kümede kötü günler geçiren ve düşme hattına en yakın takım olan Yeni Milasspor’da yeni gündem Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe’nin Teknik Ekip ve futbolcuları ziyaret ederek prim dağıtarak yaptığı açıklamalar oldu.
Ziyaretten bilgisi olmadığını ve dağıtılması için bırakılan primi aynı zarfla Belediye Başkanın personeli aracılığı ile geri yollayan Kulüp Başkanı Öcal Yüksel basın karşısına geçerek süreci değerlendirdi.
Kendilerine hiçbir bilgi verilmemesi ayrıca yapılan basın açıklaması için kulübün başarısızlığı tamamen bana ve yönetimime aitti düşsek de kalsak da bu bizim bunu kabul ediyoruz kimsenin bu konu üzerinden yorun yapmasına gerek yok biz suçlu aramıyoruz. Şimdi ortada bir cenaze var ya el atacaklar biz bu cenazeyi kaldıracağız. Yâda bugüne kadar yaptıkları gibi uzak duracaklar.
Biz göreve geldiğimiz günden buya destek için kapı kapı dolandık. Dün bizden önceki yönetimlere destek olanlar iş bize gelince su desteğini bile geri çektiler” dedi.
“KONGRE SÜRECİNDE VERİLEN GÖREVİ ÜSTLENDİK”
Kongre sürecini değerlendirerek o günden bu güne yaşananların Belediye ve siyasi kanadını değerlendiren Öcal Yüksel, “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim ve o rozeti taşıdığım için siyasi partilerden birçok destek için kapılarına dahi gidemiyorum. Ki gittiğimde de karşılık bulamadım.
Benim başkanım buna rağmen bizi cezalandırır gibi bir topu bile olmayan kulübümüzü teslim aldığımızda daha bir çok arkadaşımızda dahil kulübe istifa dilekçesi ile başvurarak yönetimde yer almadılar.
Yapılan toplantımızda da arkadaşlarımız beni başkanlığa seçtiler hâlbuki ben aday olmayacağımı açıklamıştım.
Ona rağmen biz ekibimizdeki birçok arkadaşımızla bu zorlu süreci birlikte atlatarak lige katılamayacak olan Yeni Milassporumuzu işlemlerini yaparak ve gerektiğinde cebimizden para yatırarak lige katılmasını sağladık.
Bu süreç sonrası ben cebimden 130 bin TL para harcayarak kulübü bugün sporcusuna toplam 45 Bin TL Borcu olan takım olarak getirdik. Hemen her maç öncesi kampa aldık gençlerimizi ve en iyi yerlerde ağırlanmalarını sağladık.
Ama aldığımız netice ortada. Bu sonucun başarısızlığının suçunu kimseye atmamıza gerek yok. Biz yönetim olarak üstlendik.
Ancak bu süreçte yalnız bırakıldığımız zaman da çok oldu.
Kulüp adına kimse bir şeyler yapmak istemezken bizler elimizi bu taşın altına koyduk. Şuan eminim ki bu takım bu ligde kalacak ve seneye kendi kurduğumuz yönetim kadromuzla güçlü bir şekilde ligde var olacağız.
“HOCAMIZ ŞİRKET ÜSTÜNDE ŞİRKET KURMUŞTUR, ÖZETİ BU”
Yeni Milasspor Başkanı Öcal Yüksel Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe’nin kendilerinin bilgisi dahi olmadan Yeni Milasspor’lu futbolcuları antrenmanda ziyaret ederek prim dağıtmasına yönelik ise “bu ziyaret bizlere bilgi verilmediği gibi hocamız bizimle sabah yolları ayırdık dememize rağmen ‘ben takımı çalıştıracağım’ diyerek bizi sahaya bile çağırmazken Başkanla böyle bir organizasyona imza atmıştır. Bu planlı yapılmıştır. Ben buna şirket içinde şirket kurmuştur diyorum.
Burada bir yanlış vardır ve bu bizi derinden üzmüş, kırmış, yaralamıştır. Takımımız 2019-2020 sezonunda toplandığı günden bu güne Mehmet Kabak Hocam ve Birol Erten 1 lira almamışlardır. Ben kendilerine burada minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak Yeni Milasspor kurumsal bir yapıdır ve hesap verdiği bir yönetimi vardır. Zarf içinde belgesiz para getirilerek takımın hocasına dağıtın diye verilmez. Adama bu paranın kaynağını sorarlar. Ben bugüne kadar makbuzsuz ya da resmi hesap dışında böyle bir iş yapmadım. Hesabını veremeyeceğim hiçbir işe girmem.
Oldu ki başkanımız sporcu kardeşlerine harçlık vermek istemiş bunun yolu takımın kaptanıdır ona verir ve eşit olarak arkadaşlarınızla paylaşın der.
Maksat kulübe destekse bize neyiniz var eksikleriniz neler, sorunlarınız neler diye sora bilirlerdi” dedi.
“OĞLUM DAHİ OLSA KİMSE MİLASSPORUN ÜSTÜNDE DEĞİL”
Birol Erten ile yaşanan asıl sorunun Kulüp Başkanının oğlu futbolcu Yiğithan Yüksel ile yaşandığı iddialarına ise, “benim oğlum profesyonel ligde oynayan bir futbolcu iken benim isteğim üzerine takımıza gelmeyi kabul etti.
Hoca ile problem varsa ben kendisine benim oğlum dahi olsa hocam sorun olan olursa cezası süresiz kadro dışı bile olsa ver yetki sende dedim. Ancak aldıkları yenilgi ve başarısızlıkları oğlum üzerinden ona yüklemeye çalışmak daha kabul edilemez bir sonuç.
Benim oğlum daha kulüpten 1 lira almış değil. Ben babası olarak cebine harçlığını koysam da kulüp başkanı olarak daha 1 lira nasip değil.
Bazı yönetici arkadaşlarımızın restiyle bu takıma oyuncu aldık. Hocanın bu olmaz diye kadroya almak istemediği ancak parasını ödediğimiz futbolcu paramızı da alarak haber bile vermeden kaçtı.
Şimdi bunlarla bu süreci yürütmek hata olur.”
“MALİ ANLAMDA VEREMEYECEĞİMİZ HESAP YOK”
Kulübün gelir ve giderlerini düştüğü her türlü zor koşula rağmen hassasiyetle kalem kalem belgelediklerini ifade eden Başkan Yüksel düşsek de bu takımın başında olmaya ve hak ettiği başarılı süreci yakalatacaklarını söyleyerek kalan 3 haftayı yardımcı teknik direktör Selahattin Tireli ile tamamlayacaklarını belirtti.
Bu konuda da kendini hatalı bulan ve Mehmet Kabak hocamızın ardından Selahattin Hocamla çalışmalıydık belki onu kırdık küstürdük ama o bu konuda başarılı bir isim bizi anlayacak ve takımımızın başarısını sağlayacaktır. Ligin sonucu ne olursa olsun lig bitiminde genel kurula giderek aday olup yeni bir kadroyla yeni yönetim kuracak ve takımızın parlayan yıldızları olan altyapımızla güçlü bir Yeni Milassporu oluşturacağız.
Bu konuda da alt yapımızın başarılı hocası Mustafa İçöz hocama teşekkür ederim. Bize çok başarılı gençlerle destek veriyor.” Dedi.
“AÇILIŞ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE”
Devir aldıkları yönetimden bir top, 1 kalem yada hiçbir şey alamadıklarını dile getiren Başkan Yüksel ve Takım Yöneticisi Bekir Tuzer her ne olursa olsun takımın kurumsallığını kazanması adına yeni dönem için şimdiden çalışmalarına başladıklarını da ifade ederek 30 bin tl masrafla güzel bir kulüp binası yaptıklarını ve ilk hedeflerinin aidatlarını ödeyerek kulübünü güçlendiren 1000 üye çalışması olduğunu belirtti…

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin