Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/mentesegazetesi/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Korona virüsü dolayısıyla müşterisi azalan sefer sayısı aynı kalan şoför esnafının, bugünlerde Milas'ta en çok merak ettiği benzine ardı arkasına yapılan indirimlerin neden motorine yapılmadığı konusuydu. Sorunun yanıtı müjde ile geldi.
motorinindirim.jpg
Sektör temsilcilerinden aldığımız bilgilere göre motorine 20 kuruş, benzin fiyatına ise 16 kuruş indirim bekleniyor. Dün gece hatırlanacağı gibi motorinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 27 kuruş indirim yapılmıştı.
Suriye ve Rusya arasında yaşanan petrol savaşı sonrası petrol fiyatları tarihi düşüş yaşıyor. Bu durum Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarına da indirim olarak yansıyor. Petrolün fiyatı 24 doları görerek 2003 yılından bu yana en düşük seviyesini geçtiğimiz günlerde test etti.
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin