Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/mentesegazetesi/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Milas İzan Özel Sağlık Hastanesinden Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen kronik hastalığı bulunan hastanın sevki yanlış anlaşılınca paylaşıldığı sosyal medyada paniğe neden oldu…
19032020yanlisanlasilmayasebepoldu.jpg
Milas Özel İzan Sağlık Hastanesi Yoğun Bakım Servisine Ortaca ilçesinden sevk edilen solunum yetmezliği sebebiyle kronik rahatsızlığı bulunan bir hastanın Milas’tan sevk edilirken çekilen fotoğrafları yanlış anlaşılmaya sebep oldu. Her duruma karşı Koronavirüs testleri yapılan hasta hasta ve personel tedbir işlemlerinin yapılması nedeniyle çekilen resimlerin sosyal medyadan aktarımı paniğe neden oldu. Bir anda yayılmaya başlayan fotoğrafa düzeltme ve bilgilendirme yazısı İzan Özel Sağlık Hastanesi sosyal medya hesabından yapıldı.
ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN
İzan Özel Sağlık Hastanesi yetkililerince yapılan açıklamada; “Solunum sıkıntısı çeken bir hastamızın yoğun bakımdan dış merkeze sevk sürecini yürüten 112 ekibinin koronavirüs salgın tehdidine karşı bu dönemde aldığı standart kişisel korunma önlemleri dahilinde objektife yansıyan bir kare fotoğraf ve asılsız bir yorumla sosyal medyada yapılan paylaşımı sebebiyle gün boyu hastane santralimiz kilitlenmiş, halkımız paniklemiş, dikkatimiz dağılmış, moralimiz bozulmuştur. Sevki gerçekleşen hastamızın korona test sonucu negatiftir. Doğru bilgi ve sağduyu ile halkımızla omuz omuza mücadele vereceğimiz bir dönemde lütfen asılsız haberlere itibar etmeyin, yanlış bilgi yaymaya aracı olmayın. Bizleri sağlık için çalışmaktan alıkoymayın” ifadelerine yer verildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin