Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/mentesegazetesi/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile S.S. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Devrim sosyal medya hesabından Milaslı esnafı ilgilendiren genelgeyi paylaştı.
esnafgenelge_b59c4.jpg
Korona virüs salgını nedeniyle tüm yurtta etkisini gösteren ekonomik gelişmeler ile ilgili alınan tedbirleri de içeren genelgede şu ifadelere yer verildi:
"Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan Korona Virüsü salgını sağlığımız üzerinde ciddi bir tehdit olmakla birlikte aynı zamanda ülkemiz ekonomisi açısından da büyük bir tehdit olmaya başlamıştır. Ülke olarak içinde bulunduğumuz bu zor durumu bir an önce atlatabilmek için Devletimiz tarafından her türlü tedbir alınmaya çalışılmakta, aynı zamanda da bu durumun ekonomik açıdan yaratacağı olumsuzlukları bertaraf etmek için tüm kesimleri ilgilendiren geniş çaplı önlemler alınmaktadır.
Alınacak tedbirlerin görüşülmesi ve değerlendirilmesi amacıyla Kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Banka sektörü temsilcilerinin katılımlarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında 18 Mart 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıda Esnaf ve Sanatkârımızın Kooperatiflerimiz kefaletiyle T. Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilere ilişkin de bazı kararlar alınmıştır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladıkları üzere, korona virüsü salgını nedeniyle işlerinin zarar gördüğünü beyan eden esnaf ve sanatkârların, kooperatiflerimiz kefaletiyle T. Halk Bankası kaynaklarından kullandıkları kredilerin 2020 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran ayı taksitlerinin (anapara vs faiz) üç ay süreyle faizsiz olarak ötelenmesi (diğer ifadeyle kredilerin vadelerinin üç ay uzatılması) kararı alınmıştır.
Alınan karar doğrultusunda T. Halk Bankasınca gerekli çalışmalar yapılmakta olup en kısa sürede uygulamaya geçilecektir. Yapılan çalışmalar neticesi kooperatiflerimizi ilgilendiren yeni herhangi bir husus olduğu takdirde ivedilikle tüm kooperatiflerimize duyurulacaktır.
Bilgi edinilmesini ve genelgemizin bağlı tüm kooperatiflere bildirilmesini rica ederiz.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin