Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/mentesegazetesi/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Milas Belediyesi şehrin birçok noktasında başlattığı dezenfekte çalışmalarını arttırdı. Özellikle yapılan dezenfekte çalışmalarına şehrin ana caddelerinde yaptığı yıkama çalışmaları ile farklı bir boyut kazandırdı…
milaskorona_10029.jpg
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptıkları Virüs önleme ve tedbirler kapsamındaki çalışmaları basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaştı. Başkan Tokat dezenfekte çalışmalarının artacağını söyleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tokat açıklamasında; “En baştan bu yana belediye olarak tüm toplu etkinliklerimizi iptal ettik. Ayrıca çalışanlarımızdan özellikle 12 yaşından küçük çocuğu olan kadın personelimize izin vermek suretiyle onların tatildeki çocuklarıyla ilgilenme fırsatını sunduk. Şimdi almış olduğumuz karar göre birimlerimizde personel eksiltmesini sağlamak amacıyla işler aksamayacak şekilde diğer personelimizin de izinlerini kullanmak suretiyle yoğunluğu ve sıkışıklığı azaltacağız. Ayrıca gerek personelimize dönük olarak gerekse belediyemize gelen vatandaşımıza dönük olarak ateş ölçümleri ve termal kamera sistemi uygulamasına geçiyoruz. Bu konuda da arkadaşlarımız şu anda çalışmalarını devam ettiriyorlar.
Resmi kurumlarımız, Pazar yerlerimiz, umumi tuvaletler ve son olarak şimdi eczanelere kadar büyükşehir ayrı koldan biz belediye olarak ayrı koldan dezenfekte çalışmalarına devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da sık sık dezenfekte işlemlerini yapmak için evlerinde ya da özel işyerlerinde bizim yapmamız ile ilgili talepler gelmekte biz tabi ki öncelikle kamusal alanlarla uğraşmak durumundayız. Belediyelerin her eve her işyerine girerek bunu yapabilmesi mümkün değil. Bu işlemleri vatandaşlarımızın hassasiyetle kendi ev ve işyerlerinde yapmasını tavsiye ediyoruz. Bizler kamusal alanlarda dezenfekte çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.” dedi.
Milas Belediyesinden Korona Önlemleri…
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediyesi Korona Virüs Acil Eylem Komisyonu Başkanı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı ile birlikte Koronavirüs önleme ve tedbir çalışmaları hakkında yaptığı basın toplantısında ayrıca süreci değerlendirdi. Sürecin ciddi olduğunu ve hassasiyetlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tokat “Bütün dünyayı saran ama hep birlikte hareket etmemiz gereken olağanüstü bir durumla karşı karşıyayız. Bu çerçevede virüs tüm dünyada etkili fakat bilmemiz gereken alacağımız tedbirlerin virüsten daha güçlü olduğudur. Bu noktada bütün vatandaşlarımızı belirlenen kurallara uymaya davet ediyorum. Süreç ucu açık bir süreç. Bu sürecin ne kadar devam edeceği toplum olarak göstereceğimiz hassasiyet ve kurallara ne kadar riayet edeceğimize bağlıdır. Bu anlamda hassasiyeti sadece sağlık kurumlarından ve ilgili kuruluşlardan beklemeyerek kendi kişisel önlemlerimizi de almamız gerekmektedir.
“Halkı bilgilendirmek için her alanda varız “
Bu konuda gerek Sağlık Bakanlığımız gerekse belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız, valiliklerimiz ve devletin değişik kurumları hatta STK’lar yapılması gereken tedbirleri paylaşıyorlar biz de belediye olarak gerek böyle canlı yayınlarla gerek dağıtılan el broşürleri vatandaşımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Temel kural hijyene önem vereceğiz, yakın temaslardan kaçınacağız ve çok elzem olmadığı süreci evlerimizden çıkmayacağız.
“Özellikle yaşlılarımız kendilerine dikkat etmeli”
Özellikle yüksek yaş grubundaki vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerekiyor. Düzenli olarak ellerimizi ve vücudumuzu yıkayarak, gerektiğinde dezenfekte maddeleri kullanarak, kapalı alanlarda toplu halde bulunmamak.” İfadelerini kullandı.
Milas Belediyesinde Virüsle Mücadele Acil Eylem Komisyonu Oluşturuldu
Başkan Tokat, Milas Belediyesi olarak süreç ile ilgili olarak alınan tedbirler, hali hazırda yürütülen çalışmalar ve yeni önlem kararları hakkında da bilgiler paylaştı. Her gün amansız ve eksiksiz bir mücadele yürütmeye çalıştıklarını ifade eden Tokat “ Öncelikle belediyemizde Virüsle Acil Mücadele konusunda bir eylem komisyonu oluşturduk. Başkan Yardımcımız Mehmet Çayırlı başkanlığında oluşturulan komisyonda Süleyman Karatoprak, Cemal Çelikdemir, Sinem Kılıç, Tucay Topuz, Halil Erol, Arda Varol ve Ayhan Samyörük yer alıyor. Komisyon alınan ve alınacak kararlar, konuya ilişkin belediyemize gelecek olan tekliflerle ilgili düzenli olarak çalışıyor. Komisyona bağlı olarak belediyemizde bir eylem planı oluşturduk ve bu eylem planı çerçevesinde gerek içe gerek dışa dönük çalışmaları koordine ediyoruz.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin