Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/mentesegazetesi/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınlarla halkı bilgilendirmeye devam ediyor.
23032020bizbuisinustesindengelecegiz.jpg
Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Koronavirüs salgını Türkiye’de hızla yayılmaya başladı. Hasta sayısının bin 236 ölüm sayısının ise 30’a çıktığı şu günlerde tüm Belediyeler de önlemlerini arttırdı.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta Milas Belediyesi olarak ilçe genelinde yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerle ilgili sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınlarla halkı bilgilendirmeye devam ediyor.
Başkan Tokat, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Oda Başkanı Mustafa Sezgin ve Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ile beraber bugün yaptığı açıklamalarda önemli konulara değindi.65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunan Başkan Tokat ilçede kurulan semt pazarları ile ilgili de açıklamalarda bulundu.
Daha önce alınan kararlar doğrultusunda Milas Merkezde Salı ve Cumartesi pazarları, Güllük, Ören, Selimiye, Beçin, Bafa ve Boğaziçi semt pazarlarının açık olacağını belirten Başkan Tokat gelişecek duruma göre yeni kararlarda alınabilineceğini söyledi.65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların hem satıcı hem de alıcı olarak pazarlara alınmayacağının altını çizen Başkan Tokat; “Pazarlarımızda sıkı denetim uygulanacak.65 yaş üstü satıcı ve alıcı vatandaşlarımızın pazara girişlerini engelleyeceğiz. Pazarcı esnafımız ürünlerini yerlerde ve tezgahlarda açıkta satamayacak, tüm ürünler poşet içerisinde olacak. Giriş ve çıkışlarda vatandaşlarımız dijital ateş ölçerlerde denetlenecek. Ayrıca Pazar girişlerinde vatandaşlarımız maske, eldiven ve dezenfektan dağıtılacak.Ayrıca ilçemizde faaliyet gösteren Fırıncı esnafımızın ekmekleri poşet içinde satmalarını istiyoruz. Fırıncı esnafımız gibi diğer esnaflarımızın da hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz. Bu anlamda ekiplerimizi çoğalttık ve sıkı denetimler uygulayacağız.
Kronik hastalığı bulunan ve 65 yaş üstündeki pazarcı esnafımıza tezgâhlarını açmadığı süre içerisinde işgaliye ücreti uygulanmayacak. Her ne kadar daha önce alınan kararlar doğrultusunda faaliyetleri durdurulan Belediye kiracılarımızın kira ertelemeleri için meclis kararı gerekiyor dediysek de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda artık meclis kararına gerek kalmaksızın bu kiracılarımıza kolaylık sağlanacak. Buralardan katı atık tahsilatı da yapılmayacak. Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile de esnek çalışma sistemi getirildi. Personelimizde kısıtlamaya gidiyoruz. İşlerin aksamayacağı şekilde idari izinli sayılacaklar.
Çok kritik bir haftaya girildiğini belirten Başkan Tokat tüm vatandaşların hassasiyetlerin en üst seviyeye çıkarmalarını istedi. Alınan kararların vatandaşların sağlığı adına olduğuna değinen Tokat mümkün olduğu kadar istişareler ve ortak akıl ile kararlar alıyoruz. Gidişatın durumuna göre kararlar tekrar gözden geçirilebilir. Yarın kurulacak Salı pazarının durumuna göre ortaya çıkacak tablo doğrultusunda yeni kararlar alabiliriz dedi.
Vatandaşların evlerinde kalması konusunda hassas davranmalarını isteyen Başkan Tokat; Dün bazı sıkıntılar bazı uygunsuzluklar yaşadık, eminim ki uygulama derinleştikçe dışarı çıkmama durumu oto kontrol sistemiyle sağlanacaktır.65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın özellikle dışarı çıkmamasını rica ediyoruz. Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan Sosyal Vefa Grubu gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirip ihtiyaçları en kısa sürede yerlerine ulaştıracak. Paniğe gerek yok sistemi ve tedbirleri uyguladığımız sürece biz bu işin üstesinden geleceğiz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin