A+ A A-

 

Milas’ta ilçe genelinde sürdürülen yol çalışmalarının istenilenden yavaş ilerlemesi tepkilere neden oluyor. Çalışmalar sırasında ayrıca yolun trafiğe açık olması tehlike yaratırken; kaldırım düzenlemelerinde engelli rampalarına yer verilmemesi dikkat çekiyor.

021017depremm.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Belediyesince ilçe merkezinde yol düzenleme çalışmalarının yapılması için açılan ihaleyi alan ardından DOĞUŞ YOL San., geçtiğimiz ağustos ayında ilk önce Cumhuriyet Mahallesi Kuva-i Milliye Caddesi’nden çalışmalara başlamıştı. Buradaki çalışmaların halen tamamlanamaması vatandaşları çileden çıkardı. Çalışmaların devam ettiği yoldan ilerlemek için büyük uğraş veren mahalleli, gerektiğinden yavaş ilerleyen çalışmaların biran önce tamamlanmasını istiyor.
Bozuk olan mahallelerdeki yolları kapsayan çalışmalarda yeterli güvenlik önlemi alınmaması ise dünden bugüne birtakım sıkıntılara neden olmaya devam ediyor.
İş makineleriyle yol zemininin kazılmasının ardından kanalizasyon bacalarının ve yol bağlantılarının yüksekte kalması nedeniyle zor anlar yaşayan sürücüler, firmanın gerekli önlemleri almadığını öne sürerek trafik akışının kontrolsüz bir şekilde sürdürülmesi sebebiyle kaza riskinin artmasına dikkat çekiyor.
Yol çalışmalarının başlamasıyla araçların tümseklere vurduğunu, askıda kaldığını söyleyen vatandaşlar, “Ağustos ayından itibaren başlayan yol çalışmaları halen tamamlanamadı. Bozulan yolda trafik akışına kontrolsüz bir şekilde müsaade edilmesi kazalara davetiye çıkarıyor. Uyarı levhalarının eksik olması ise sürücülerin yolun durumunu son anda fark etmesine neden oluyor. Çok sayıda araç bu nedenle maddi hasarlı kaza yapıyor.” diyerek gereken önlemlerin alınmasını ve yol çalışmasının en kısa zamanda tamamlanmasını istiyor.
Yol çalışmalarının bazı noktalarında kaldırım düzenlemelerine geçilirken, kaldırımlarda engelli rampalarına yer verilmemesi dikkat çekiyor. Firma yetkililerine uyarılarda bulunan vatandaşlar, düzenlemeye alınan kaldırımlara engelli rampası konulmasını istiyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin