A+ A A-

 

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü 1983-1987 mezunları, Türkiye’nin dört bir yanından Milas’a gelerek mezuniyet buluşması gerçekleştirdi. 1987 yılında mezuniyette kep atamayanlar ise etkinlikte temsili olarak öğretmenlerinin elinden diploma alarak, 30 yıl sonra kep atma sevinci yaşadı.

2102017kepatmamanset_2480c.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü 1983-1987 mezunları, sosyal medyada iletişime geçerek mezuniyet buluşması için Milas’ta toplandılar. 16 kişiden oluşan mezunlar kafilesi, kısa süre önce hizmete açılan Baltalı Kapı Restaurant/Cafe’de bir araya gelerek renkli bir etkinlik gerçekleştirdiler. Birbirleriyle özlem gideren mezunlar kafilesi, etkinliği temsili diploma ve kep atma töreniyle tamamladı. 1987 yılında mezuniyette kep atamayanlar ise 30 yıl sonra kep atma sevinci yaşadı.
Etkinliğin ev sahipliğini üstlenen ve daha önce böylesi bir mezuniyet buluşmasına imza atılmadığını söyleyen eski mezunlardan Milas PTT Şube Müdürü Nafize Canlıoğlu, “Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü 1983-1987 dönemi mezunları, genel olarak küçük gruplar halinde mezuniyet buluşması yapıyorlardı. Bu yıl sosyal medyada organize olarak Milas’ta geniş katılımlı bir mezuniyet buluşması gerçekleştirdik. Toplam 16 mezun bu etkinlik için İzmir, İstanbul, Sivas, Ankara gibi yerlerden, Türkiye’nin dört bir yanından Milas’a geldiler. Bu buluşmada eski anılar, tazelendi. Saygıdeğer öğretmenimiz Doç. Dr. Erkan Şen de etkinliğimize katılarak bizleri onurlandırdı. Çaylar içildi, yemekler yenildi ve etkinliğimizin sonunda kep attık. Benim gibi bazı arkadaşlarımız o dönem mezuniyet törenine katılamamıştı ve kep atamamıştı. Şimdi ise 30 yılın ardından kep atma sevinci yaşadık. Bu özel anı ölümsüzleştirmek adına, fotoğrafımızı PTT’de anma pulu olarak bastıracağım ve arkadaşlarıma göndereceğim.” diye konuştu.
Etkinlikte duygu dolu anlar yaşadığını anlatan mezunlar grubunun öğretmeni Doç. Dr. Erkan Şen, “Ne demeliyiz, ne den bahsetmeliyiz bilmiyoruz. Çok güzeldi desek az, çok yorucuydu desek hafif, nasıl başlamıştık ya desek eski, nasıl biter bir anda desek duygusal olacak. Hatırlıyor musunuz o günü diye başlasak onca anı dizili verecek hafızalarımıza… 1983’de başlayıp 1987 yılında tamamladığımızda eğitim hayatımızın 30. yılı ve daha nicelerini kutlamak dileğiyle…” yazılı diplomaları dağıtarak şunları kaydetti: “Sınıfımdaki öğrencilere hiçbir ayrım yapmadım. Siz ne kadar öğrencilerinizi severseniz, öğretme şansınız da kurduğunuz iletişim de öyle güçlü oluyor. Tabi eğitim bir devam eden bir süreç ve bu yolda beraber yürüdüğümüz meslektaşlarımı da unutmamak gerekiyor. Bazı meslektaşlarım hayattalar, bazıları ise vefat etti. Onlara rahmet diliyorum, yad ediyorum. Yıllar sonra mezun ettiğim öğrencilerin beni hatırlaması ve etkinliklerine beni davet ederek onurlandırmaları kurduğumuz iletişimin ne denli güçlü olduğunu gözler önüne seriyor. Onlarla bir araya gelmek beni oldukça duygulandırdı. Öğrencilerimin birer birey, anne baba ve toplumda bir statü kazanmış olmaları benim gurur kaynağım. Tüm öğrencilerime kapım, gönlüm her zaman açık oldu. Bu halen devam ediyor. Atatürkçü çizgiden sapmayan, Türkiye’yi çok seven öğrencilerimi, tekrar tekrar tebrik ediyorum.”
Üniversitedeki mezuniyete çeşitli sebeplerle katılamayan; Selman Güven, Cihat Akyol, Yasin Özdemir, Mehmet Hulusi Arabacı, Özlem Ünlü, Gülnur Öztaş, Münibe Gül Emkin ve Nafize Çetin ise 30 yılın ardından kep atmanın mutluluğunu yaşadılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin