A+ A A-

 

Milas’ta ilk defa gayrimenkul ve inşaat sektörüne yönelik, farklı alanlarda 40 adet mesleki eğitim ve seminer programları açılacak. İlk kurs olarak Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı 16 Ekim’de başlayacak.

101017kursinsaat.jpg
Haber: Mustafa Emre
Son yıllarda ülkemizde ve bölgemizde gayrimenkul ve inşaat sektörünün hızla yükselişi, yatırım araçları içerisinde en çok tercih edilen yatırım aracının gayrimenkul olması ile birlikte, ülke nüfusunun her gecen gün büyümesine paralel olarak gayrimenkul ve İnşaat sektörünün büyümesi hızlı olarak devam ediyor. Türkiye ekonomisinin ana unsurunu oluşturan ve sektörün gelişmesi ile birlikte kendi alt ve yan sektörlerini de büyütüp besleyen bir sektör haline gelen gayrimenkul ve İnşaat sektörüne yönelik, Milas’ta ilk defa geniş kapsamlı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve 40 farklı alanda mesleki eğitim ve seminer programları açılacak.
Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Türksiad Başkanı olan Mehmet Sert yapacak oldukları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.
“Bilindiği üzere ilimizin çeşitli bölgelerinde özellikle Milas-Bodrum lokasyonlarında son zamanlarda etkisi büyük olan depremler yaşadık. Bölgemizin alt yapısının sağlam ve kayalık olması nedeniyle ayrıca bina ve yapıların düşük katlı binalardan oluşması nedeniyle bu oluşan depremlerde ve artçı sarsıntıları bölgemizde herhangi bir can kaybı vermeden atlattık.
Her ne kadar bu depremleri hasarsız can ve mal kaybı olmadan atlatsak ta ileride bunun böyle olacağı şeklinde herhangi bir garantisinin olmadığını hepimiz biliyoruz. Üstelik 1.derece deprem bölgesi olan bölgemizde inşaat sektörümüzün daha da kalitenin yükseltilmesi, en son teknolojik donanımlı yapıların oluşması, yeşil bina yönetmeliği, enerji performansının göz önünde bulundurulması ve bununla birlikte bina giderlerinin azaltılması, daha kaliteli yaşanabilir yaşam alanlarının üretilmesi ve bu üretilen yapı, bina, konut ve işyerlerinin satış ve pazarlamasını gerçekleştiren gerek satış ofisleri gerekse de bu hizmetleri sağlayan emlak ofislerinin 360 derece hizmet veren noktalara dönüşmesi için faklı alanlarda eğitim programları hazırladık.” diyerek açıklamalarda bulunan Sert, eğitim programlarının hazırlanmasında bu alanlarda başarıya ulaşmış sistemleri kuran profesyonellerin ve yöneticilerin yer aldığına dikkat çekti.
Titiz bir çalışmayla eğitim modüllerini oluşturduklarını ve 40 alanda kurslar ile eğitim semineri programları hazırladıklarını belirten Sert, bu alanlarla ilgilenenlerin sektördeki gelişmeleri takip etmeleri gerektiğini söyledi. Ülke bazında düzenlenen kongre, seminer, program ve fuarları takip etmenin de büyük fayda sağlayacağını söyleyen Türksiad Başkanı Sert, eğitimlere katılmak isteyen bu sektörde faaliyet gösteren veya bu sektörde yer almak isteyen girişimcilerin Hacıilyas Mah. Artun İş Merkezi Kat:2 No:220 Milas adresine başvurabileceklerini ve 0 505 999 4848 telefondan bilgi alabileceklerini belirtti.
Açılacak olan Emlak-İnşaat Eğitim ve Seminer Programları:
Emlak: Emlak Danışmanlığı-Emlak Brokerlığı-Tapu Takip ve Gayrimenkul Çözüm Danışmanlığı-Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Uzmanlığı-Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı-Apartman ve Site Yöneticiliği-Konut Yapı Kooperatifi Danışmanlığı-İnşaat Proje Yönetim Satış ve Pazarlama Danışmanlığı-Gayrimenkul sektöründe Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi- Gayrimenkul ve İnşaat Proje Fotoğrafçılığı- Gayrimenkul Derecelendirme Raportörlüğü - Gayrimenkul ve Emlak Hukuku - Emlak Ofislerinde Kurumsallaşma ve Markalaşma- Arazi Yönetimi ve Yatırımı Danışmanlığı-Gayrimenkul Satış ve Pazarlamasında 360 derece İkna Teknikleri- Gayrimenkul Ekonomisi ve Piyasası- Gayrimenkul ve İnşaat Projeleri Tanıtım ve Lansman Danışmanlığı.
İnşaat: İnşaat Yapı Müteahhitliği- Şantiye Yönetimi ve Organizasyonu, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Mevzuatı, Kurulumu ve Gayrimenkul Finansmanında Avantajları- Gayrimenkul ve Proje Yönetimi- İnşaat Projelerinin Finansmanı ve Kredilendirilmesi- İnşaat 4.0 Bina ve Yapılarda Dijital Dönüşüm, İnşaat ve Yapı Sistemleri Robot Teknolojileri-İnşaat Ekonomisi- İnşaat sektöründe Yeni Nesil İnşaat Yapı Malzemeleri ve İş Makinaları- Gayrimenkul ve İnşaat Yatırımlarının Vergisel Boyutu- Gayrimenkul ve İnşaat Projelerinde Finansal Fizibilite – Raporlama-Maliyet- Karlılık ve Performans Analizleri-Yeni İmar Yönetmelikleri ve Şehircilik-Aklıllı Ofis ve İş Merkezleri Yatırımları- Gayrimenkul Yatırımlarında Kiraların Analizi-Yeşil Bina Sertifikasyon Sistemleri-Gayrimenkul Yatırım Fonları-İnşaat Sektöründe Kurumsallaşma, Markalaşma ve Rekabet Stratejileri-Türkiye’de Deprem Mevzuatı ve İnşaat sektörüne Etkileri-Türk Standartları Enstitüsü Eğitimleri-Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları Hazırlık Kursları.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin