A+ A A-

 

Milas’ta servisten indikten sonra okula giderken düşerek yaralanan bir öğrencinin velisi, hostesin çocuğuna okula kadar eşlik etmemesi nedeniyle kazanın yaşandığını öne sürerek şikâyetçi oldu.

091017ogrenci_0bb72.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’ta dün sabah saatlerinde yaşanan olayda, Atatürk İlköğretim Okulu’nda eğitim-öğretim gören birinci sınıf öğrencisi, servisten indikten sonra okula giderken düştü. Tek başına okula ulaşmaya çalışırken düştüğü iddia edilen ve başından yaralanan öğrenci, hastanede tedavi altına alındı. Yaşanan kazada serviste görevli hostesin ihmali olduğunu öne süren veli, “Milas genelinde hizmet veren okul servislerinin genelinde hosteslerin bu konuya pek fazla özen göstermediğini düşünüyorum.” diyerek, çocuğunu taşıyan okul servisinden şikâyetçi oldu.
Okul servislerinin öğrencilerinin güvenliğini ve sağlığını tehlikeye düşürebilecek uygulamalara müsaade etmemesini, ilgili kurumların bu konularda sık sık denetim gerçekleştirmesini isteyen veli, “Sabah erken saatlerde, çocuğumuzu Burgaz Mahallesi’ndeki evimizden servisle okula gönderdik. Yarım saat sonra çocuğumun düşerek yaralandığı haberiyle şok yaşadım. Olayı araştırdığımda ise hostesin çocuğumu okul servisinden indirdikten sonra öylece bıraktığını ve çocuğumun okula tek başına giderken düştüğünü öğrendim. Hemen hastaneye gittik. Doktorlar, çocuğumun hayati tehlikesinin bulunmadığı ancak başından darbe aldığı için müşahede altında tutulacağını söyledi. Olayda ihmali olanlardan şikâyetçi oldum, bu tür kazaların bir daha yaşanmaması için konunun takipçisi olacağım!” diye konuştu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin