A+ A A-

 

Milas’ta “Bir umut da sen ol” sloganıyla bir araya gelen Turkish Classic Car Murat 124 Grubu üyeleri, kendi imkânlarıyla hazırladıkları 150 adet ikram kolisini mahalle muhtarlarıyla birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıttılar.

091017haci_aacf2.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Turkish Classic Car Murat 124 Grubu, geniş katılımlı etkinlikleriyle hem görsel şölen sunuyor hem de bir birinden anlamlı sosyal sorumluluk projelerine imza atıyorlar. Rengarenk nostalji araçlarla Milas’ta bir araya gelen grup üyeleri, bu kez ihtiyaç sahibi aileleri mutlu ettiler. Kendi imkânlarıyla kuru erzak ve mutfak ihtiyaçlarından oluşan 150 koli yardım paketleri hazırlayan Murat 124 tutkunları, ilçedeki mahalle muhtarlarıyla birlikte kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldılar.
Atapark’ta toplanan grup üyeleri adına Turkish Classic Car Murat 124 Grubu Kurucusu İbrahim Çelik, “Turkish Classic Car Murat 124 Grubu olarak bu güne kadar düzenlemiş olduğumuz etkinliklerimizi genel de sosyal farkındalık projeleri olarak yapmayı ve çevremizdeki insanların da bir nebze olsun dikkatini çekecek etkinlikler düzenlemeye önem gösterdik. Yeri geldi Turkish Classic Car Murat 124 Grubu olarak kan bağış etkinliği düzenledik, yeri geldi İhtiyaç sahibi kişi yada kişilerin maddi manevi yanlarında olmaya çalıştık. Bazen kalabalık etkinlikler bazen ise sessiz olarak üyelerimizle bir araya gelerek bu etkinlikleri gerçekleştirdik. Malum yaklaşan kış mevsimi için de üyelerimizle yaptığımız istişareler sonucunda ‘Bir Umut Da Sen Ol’ diyerek bir yola çıktık. Çevremizdeki yardıma gereksinimi olan kişi ve ailelere kış ayı gelmeden önce elimizden geldiğince karınca kararınca mutfaklarında kullanmaları amaçlı kuru erzak ve mutfak ihtiyaçları kolileri hazırladık. İçlerinde 25 parçadan oluşan toplamda 150 adet ikram kolisi hazırladık.” diyerek projenin amacı ve içeri hakkında bilgi verdi.
“MUHTARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”
Yardımların ulaştırılacağı ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde Milas’taki mahalle muhtarlarının büyük payı olduğunu dile getiren Çelik, İlçemizdeki mahalle muhtarları ile istişarelerde bulunduk ve kendi mahallerinde bulunan kendilerin de kayıtlı olan ve hazırladığımız ikram kolilerimizin en uygun adreslere ulaşabilmesi için adresleri temin etmemizi sağladılar. Bu yardımlarından ötürü sayın Firuzpaşa-Gazi Paşa Mahalleri Muhtarı Recep Panay’a, İsmet Paşa Mahalle Muhtarı Mevlüt Korkmaz’a, Burgaz Mahalle Muhtarı Feyyaz Özdemir’e, Hacı Apti Mahalle Muhtarı Osman Çimen’e ve Gümüşlük Mahalle Muhtarı Tahsin Dırama’ya bu konuda bizi yalnız bırakmayan üyelerimize, destekçilerimize İbrahim Çelik olarak teşekkürü bir borç bilirim. İşin özü aslında, yardımlaşma insanoğlunun sahip olduğu en güzel erdemlerden bir tanesidir. Çevremizdeki insanlara yardım etmek çok güzel bir davranıştır ve insan bu sayede hem başkalarını mutlu eder hem de mutlu olan insanları görünce kendiside mutlu olur. Biz de Turkish Classic Car Murat 124 olarak üyelerimizle bu çerçevede elimizden geldiği kadarını yapmaya çalışıyoruz.” dedi.
Atapark’taki buluşmanın ardından yardım kolilerini belirlenen adreslere dağıtan Turkish Classic Car Murat 124 Grubu, şehir turu attılar ve Bafa Mahalles’inde bulunan eski Bafa Belediye Başkanı Zühra Dönmez’in misafiri olarak, Berkay-Berfin Restoran’ta yorgunluk kahvesi içerek etkinliklerini tamamladılar.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin