A+ A A-

 

Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde eğitim-öğretim yapılan mevcut anaokulunun ihtiyacı karşılamaması sebebiyle yeni bir anaokulu inşası için karar alındı.

111017anaokulu_6cf2b_1.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde 98 öğrenciye hizmet veren mevcut anaokulu, son dönemde fiziki şartlarının yetersizliğiyle velilerin gündemindeydi. Milas Kent Konseyi Güllük Mahalle Meclisi de Güllük’teki anaokulu ihtiyacının karşılanması için yetkili mercilere talebi iletti.
Bu süreçte devreye giren Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, anaokulu inşasında olumlu bir gelişme yaşanmasına vesile oldular. Yapılan görüşmeler neticesinde hayırsever işadamı Mirasa Kıymetli Taşlar San. Tic. AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kamanlı, yeni inşa edilecek okulun yapımını üstlendi. Öte yandan Milas Belediyesinin de anaokulu inşası sırasında ihtiyaç duyulan altyapı hizmetini karşılanacağı öğrenildi. İnşasına kısa süre içerisinde başlanacak olan 180 metrekarelik anaokulu, kaliteli prefabrik olarak yapılacak. 4 derslikten oluşacak olan yeni anaokulu, toplamda 120 öğrenci kapasiteli olacak.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin